کد خبر: 797855 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تربت حیدریه با اشاره به تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران گفت: امروز در یک مرحله بزرگ گذار تاریخی قرار گرفته ایم و این رسانه‌های جمعی هستند که می‌توانند با تولید اخبار امید بخش در حکم سفینه نجات باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، سعیدرضا قنبرزاده در جلسه تجلیل از خبرنگاران افزود: اهمیت این نقش زمانی پررنگ تر می شود که بدانیم امروز آمریکا قصد دارد با این اقدامات سطحی نگر، خدشه به اعتماد عمومی نسبت به دولتمردان نظام جمهوری اسلامی وارد کند.

وی گفت: در چنین شرایطی این وظیفه اصحاب رسانه ها است تا با تولید اخبار پرمحتوا و امیدبخش ضمن کوتاه کردن فاصله بین مردم و مسئولان حفره های نامیدی دل شهروندان را پر کنند.   

 مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز از انتشار فراخوان جشنواره ایده‌های برتر روابط عمومی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: بتازگی اساسنامه اتاق فکر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تنظیم و به تصویب اعضا رسیده که نخستین خروجی آن انتشار فراخوان یاد شده است که امیدواریم بتوانیم جشنواره را در گستره کشوری برگزار کنیم.

غلامرضا میری افزود: اکنون کلیه اعضای حوزه روابط‌عمومی نیز مشغول طراحی ایده های جدید هستند تا بتوانیم به عنوان دانشگاه میزبان، با دست پر در جشنواره شرکت کنیم.

وی در بخش دیگری گفت: راهبرد ما در تولید خبر و به خصوص در حوزه روابط بین الملل آن است به جای اینکه منتظر انتشار هجمه‌های خبری بمانیم، خودمان پیش قدم شویم و به عبارت بهتر خود را محدود به یک دستگاه صرف پاسخگو نکرده ایم، بلکه استراتژی ما یک راهبرد تهاجمی و تصمیم ساز است.

میری در ادامه با بیان اینکه ظرف یکسال اخیر، ۶۸۰ مورد خبر تولید و در پرتال دانشگاه منعکس کرده ایم، افزود: از این تعداد ۲۰۰ مورد خبر به رسانه های جمعی ارسال شد که حداقل یک رسانه در پوشش اخبار یاد شده با ما همکاری کردند.

وی ادامه داد: تولید 360 مورد اطلاعیه، ۲۰۰ مورد آگاهی، 50 مورد اینفوگرافی، 33 مورد نشریه الکترونیکی 11 مورد نظرسنجی برپایی هفت مورد کارگاه آموزشی در زمینه خبرنویسی و ایجاد کتابخانه تخصصی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از دیگر اقدامات حوزه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه است.

به گفته میری سرجمع این اقدامات در طول یک سال، هزار میلیارد ریال صرفه جویی برای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در پی داشته است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، زاوه و مه ولات به 363 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد. 

این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دارای 59 نفر عضو هیات علمی و 619 نفر دانشجو است که دانشجویان در 10 رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

ایران تحریم های اقتصادی جنگ دانشگاه علوم پزشکی رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر