کد خبر: 797663 A

معاون استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: سازمان صنعت نباید برای واحدهای خارج از شهرک های صنعتی مجوز صادر کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وحید قربانی در جلسه بررسی پیشنهاد توسعه واحدهای دانش بنیان، فن آور و صنایع پاک و نوین در شهرک صنعتی توس گفت: در شهرک‌های صنعتی همه بحث ها نظیر الزامات زیست محیطی متولی دارد از این رو باید از ظرفیت شهرک های موجود مشهد استفاده شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز نباید برای واحدهای خارج از شهرک صنعتی مجوز صادر کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: استقرار شهرک صنعتی از نقطه نظرات هم راستا با سیاست‌های کارگروه زیربنایی است و تاکید بر ساماندهی واحدهای پراکنده صنعتی در قالب شهرک صنعتی است.

معاون اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: تا کنون هیچ نهادی به اندازه این اداره کل در توسعه شهرک های صنعتی پای کار نبوده است.

بهاره بزرگمهر افزود: فقط با توسعه صنعت در غرب مشهد به دلیل ملاحظات زیست محیطی و مشکلات کم آبی موافقت نشده است.

گفتنی است طبق مصوبه اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ هیات وزیران باید شهرک صنعتی توس به میزان ۲۰۰ هکتار و شهرک صنعتی ماشین، ابزار و فناوری نوین به میزان ۱۰۰ هکتار با رعایت ضوابط زیست محیطی و استقرار صنایع پاک و نوین توسعه یابد که این مصوبه تا کنون عملیاتی نشده است.

همچنین در این جلسه به پارک علم و فناوری خراسان رضوی مجوز داده شد نسبت به تملک ۵۰۰ هکتار زمین برای توسعه پارک علم و فناری در مرحله ای دیگر اقدام کند.

اراضی تحت اختیار شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته که از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

دو هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارد.

اشتغال خراسان رضوی سازمان صنعت صنعت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر