کد خبر: 797659 A

در راستای اجرای مصوبه هیأت وزیران؛

در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران و با رعایت ضوابط زیست محیطی، فضای شهرک‌های صنعتی توس و فناوری های برتر حدود ۳۵۰ هکتار توسعه می یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، جلسه بررسی پیشنهاد توسعه واحدهای دانش بنیان، فن آور و صنایع پاک و نوین در شهرک صنعتی توس با حضور علیرضا رزم حسینی، استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزارشد.

استاندار خراسان رضوی در این نشست گفت: توسعه شهرک های صنعتی و پارک علم و فناوری علاوه بر رونق صنعت و فناوری های نوین منجر به جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی می شود.

علیرضا رزم حسینی افزود: اگر داخل شهرک صنعتی توس امکان توسعه فراهم بود هزار واحد صنعتی خارج از این شهرک صنعتی مجوز فعالیت اخذ نمی کرد.

وی با بیان اینکه با محدود کردن شهرک صنعتی توس قیمت زمین در این شهرک بسیار افزایش یافته است تصریح کرد: باید مصوبه دولت در خصوص توسعه ۲۰۰ هکتاری شهرک صنعتی توس اجرایی شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: به خاطر رعایت قوانین زیست محیطی نباید صورت جلسه را پاک کرد بلکه باید امکان توسعه شهرک های صنعتی با لحاظ الزامات لازم فراهم باشد.

رزم حسینی تاکید کرد: با فعالیت و رشد واحدهای صنعتی در خارج از شهرک های صنعتی مخالف هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این نشست گفت: توسعه واحدهای صنعتی و واحد های با فناوری بالا از مشکلات و چالش های حوزه صنعت استان است و به دلایلی امکان حضور شرکتهای دانش بنیان در سایر شهرکهای صنعتی وجود ندارد.

علی رسولیان افزود : باید به دنبال ایجاد شهرک فناوری های برتر برای واحدهای متقاضی که فرآورده های جدید تولید می کنند باشیم.

وی ادامه داد: طبق مصوبه سال ۹۱ دولت، توسعه شهرک صنعتی توس به میزان ۲۰۰ هکتار ممکن است و همچنین امکان ایجاد شهرک فناوریهای برتر به میزان ۱۰۰ هکتار هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: مساحت پارک علم و فناوری خراسان ۳۶ هکتار است و اقدامات گسترده در این پارک میسر نیست از این رو  نیازمند فضای زیرساختی برای شرکت های دانش بنیان و فناوری های برتر هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از سال ۹۰ تا ۹۵ تعداد هزار واحد صنعتی در خارج از شهرک صنعتی توس مشهد مجوز گرفته اند.

مسعود مهدی زاده افزود: کریدور علم و فناوری رضوی از فرودگاه مشهد شروع و تا چناران ادامه می یابد و شرکتهای دانش بنیان به جز در شهرک صنعتی توس نمی توانند جای دیگری مستقر شوند.

وی ادامه داد: اگر شهرک صنعتی توس توسعه نیابد در جوار آن ویلا و واحدهای صنعتی غیر مجاز ساخته می‌شود.

رشد زیست محیطی فناوری مشکلات شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر