کد خبر: 797631 A

بعد از سال‌ها هیات صاحب دفتر شد؛

رئیس هیات کاراته استان مازندران گفت: برگزاری اردوی تیم ملی در رامسر، نشان دهنده پتانسیل بالای کاراته استان است.

به گزارش ایلنا، "حسن رجبی" در مورد برپایی اردوی تیم ملی کاراته در مازندران تصریح کرد: تیم ملی از روز جمعه اردوی خود را در رامسر آغاز کرده که این اردو تا چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت و ملی پوشان در هوایی مطبوع و با استفاده از امکانات مناسب، تمرینات آماده سازی خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به زیرساخت‌ها و امکانات مناسب مازندران برای برپایی اردوهای رشته های مختلف از جمله کاراته افزود: ما اواخر سال 97 نیز میزبان تیم ملی جوانان و امید بودیم که ملی پوشان اردوی خود را در شهرستان جویبار برگزار کردند. همچنین در نظر داریم مسابقات کاراته وان کشور را اواخر شهریور ماه آینده میزبانی کنیم.

رجبی با اشاره به پتانسیل بالای استان مازندران و هیات کاراته استان در برگزاری رقابت‌های بین المللی یادآور شد: هفته گذشته مسابقات بین المللی سبک ساکاموتو با حضور 8 کشور خارجی در فریدونکنار برگزار شد. ضمن این که قرار است مهرماه سال جاری رقابت های رزمی را با شرکت بهترین فایترهای ایران در مازندران میزبانی کنیم.

مربی و داور بین المللی کاراته ایران درباره وضعیت این ورزش در استان مازندران گفت: شرایط کاراته در استان ما بسیار عالی و حتی بهتر از کشتی است و در حال حاضر استان مازندران قطب کاراته کشور محسوب می شود. در آخرین دوره مسابقات کشوری، تیم مازندران در بخش بانوان قهرمان و در قسمت آقایان نایب قهرمان شد.

وی ادامه داد: در دوره‌های مختلف اردوهای تیم ملی در رده‌های سنی مختلف، همواره چند کاراته‌کای مازندرانی حضور دارند. در حال حاضر هم "رزیتا علیپور" در ترکیب تیم ملی است که به احتمال بسیار فراوان، در مسابقات المپیک 2020 توکیو شرکت خواهد کرد.

رجبی با بیان این که بعد از سالها هیات کاراته استان مازندران صاحب دفتر شد، در مورد چارت تشکیلاتی هیات استان خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان هیات کاراته استان از اهالی کاراته و از بزرگان این ورزش هستند. استاد "سیروس یزدانی " که سال‌ها قبل نایب رئیس فدراسیون بودند را به سمت ریاست‌کمیته داوران منصوب کردیم، "تورج چالاکی" از قهرمانان کشور دبیر هیات است، خانم " قاسم زاده " نایب رئیس بانوان هیات هستند و استاد " جاوید حقگو " که مسئول هماهنگی کل استان هستند.

رئیس‌هیات کاراته استان مازندران در پایان، درباره حمایت‌های فدراسیون از هیات استان گفت: رئیس فدراسیون الحق که نگاه ویژه ای به کاراته مازندران دارد و ما هم تمامی تلاش خود را خواهیم کرد بازوی توانمندی برای فدراسیون باشیم. امیدوارم با تلاش های فدراسیون و زحمات ملی پوشان و کادر فنی تیم ملی، نمایندگان کاراته ایران در المپیک توکیو موفق باشند.

اردوی تیم ملی استان مازندران ایران تیم ملی کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر