کد خبر: 797610 A

دبیر جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار:

تفاهم‌نامه همکاری «استارت‌آپ نقاشیم» با «پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار» پنجشنبه 17 مرداد در مرکز طبی کودکان به امضا رسید.

به گزارش ایلنا، نیما رضایی، دبیر جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار با اعلام این خبر در این مراسم بیان کرد: توجه به سلامت روان کودکان اهمیتی کم‌تر از سلامت جسم نداشته و هنر همواره خوراک سلامت روان را تامین می‌کند جلب توجه کودک بیمار به مقوله‌ای چون نقاشی خودباوری را در وی پررنگ کرده و او را از تمرکز بر دل‌زدگی ناشی از بیماری خارج می‌کند تا روند درمان تسریع یابد.

رئیس مرکز طبی کودکان با بیان اینکه فراخوان جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار از آبان‌ماه سال گذشته اعلام شده ادامه داد: از میان آثار ارسال شده به جشنواره 500 نقاشی از 38 کشور در مرحله اول داوری انتخاب و در مرحله دوم 60 اثر از چهار گروه سنی منتخب شد که نهایتا 15 اثر برگزیده با آرای هیئت داوران بین المللی و نظرسنجی مردمی معرفی می‌شوند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: 250 اثر به مرحله نیمه نهایی رسیده و تاکنون بیش از 1300 نفر که 85 درصد آنان غیرایرانی هستند از طریق شبکه یسرن و سایت جشنواره به نقاشی‌ها رای داده‌اند.

به گفته رضایی آیین افتتاحیه جشنواره مهرماه امسال و همزمان باروز جهانی کودک با معرفی 250 نقاشی برگزیده در تهران و اختتامیه نیز آبانماه در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.

تمام نقاشی‌ها تقدیر می‌شوند

حمید فرضی مدیر استارت‌آب نقاشیم بر تایکد بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه استارت‌آب‌ها در حمایت از فعالیت‌های بشردوستانه سازماین‌های غیرانتفاعی و مردم نهاد بیان کرد: استارت‌آپ نقاشیم از امسال همراهی با جشنواره نقاشی برای کودکان بیمار را در قالب ادای مسئولیت اجتماعی در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره به عروسک اسباب بازی و سبدی از محصولات این مجموعه تبدیل شسده و به رتبه‌های برتر هدیه می‌شود افزود: امید زیبای تمامی کودکان شرکت کننده در جشنواره ستودنی است از این رو استارت‌آب نقاشیم برای تمام این عزیزان هدیه‌ای اختصاصی تولید شده از اثر هنریاش تقدیم خواهد کرد. همچنین در تلاشیم با اختصاص بخشی ویژه در وب‌سایت naghashim.com تمامی 500 اثر برگزیده را به نمایش گذاشته و امکاناتی جهت حمایت مستقیم مردم از تبدیل نقاشی این کودکان به سبد ویژه هدایا ایجاد کنیم.

فرضی ادامه داد: اقدام دیگر این استارت‌آب برای حمایت از کودکان بیمار، جلب مشارکت خانواده‌ها است بدین صورت که علاقمندان حین ثبت سفارش تبدیل نقاشی فرزندانشان به هدایا ایجاد کنیم. بدین صورت که علاقمندان حین ثبت سفارش تبدیل نقاشی فرزندانشان به هدایای گوناگون در سایت نقاشی با درج کد usem علاوه بر دریافت محصول خود از کودکی بیمار حمایت خواهند کرد و اعتباری برابر با سفارش ثبت شده برای استفاده از خدمات نقاشیم به کودک بستری در مراکز درمانی اختصاص خواهد یافت.

وی عنوان کرد: در این مسیر به دنبال افزایش مشارکت با مجموعه‌های فعال در حوزه کودک هستیم تا با هم‌افزایی‌ توانمندی‌ها گامی موثر در راستای کمک به کودکان بیمار برداشته شود بر این منبا برنامه‌هایی برای همکاری با مجموعه جم سنتر تهران در نظر گرفته شده که به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.  

 

 

جشنواره بین المللی عروسک کودکان نقاشی نیمه نهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر