کد خبر: 797177 A

عضو کمیسیون امنیت ملی در قوچان :

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران از تامین امنیت ملی و منطقه‌ای به دست نیرو‌های منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، هادی شوشتری نماینده مردم شهرستان‌های قوچان و فاروج در نشست خبری خود با خبرنگاران در قوچان عنوان کرد: در صورتی  امنیت منطقه خلیج فارس، پایدار و با ثبات خواهد بود که توسط کشورهای منطقه و بدون حضور نیروهای فرا منطقه ای ایجاد شده باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ایران را بازیگر بزرگ منطقه‌ای اعلام کرد و خاطر نشان کرد: برای ایران همواره امنیت منطقه پارامتر و شاخصی مهم به شمار می‌آید و مخالف کامل حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در این حوزه مهم از جغرافیای سیاسی جهان است.

وی هم چنین ادامه داد: ایران به هیچ‌وجه با حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در خلیج فارس موافق نبوده و معتقد است امنیت منطقه باید توسط کشورهای همان منطقه تأمین شود.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی درباره رفتارها و نشانه‌های مثبتی که اخیراً از طرف عربستان به سمت ایران فرستاده شده، اذعان داشت : با وجود این که ایران و عربستان در جهان اسلام مسائل مشترکی دارند اما  از رابطه خوبی با یکدیگر برخودار نیستند و برقراری ارتباط و رفع سوء تفاهمات زمان زیادی را لازم دارد.

وی در خصوص این مسئله اضافه کرد: این پیام ها با توجه واقعیات و اتفاقات منطقه از سوی ریاض داده می‌شود و جمهوری اسلامی ایران نیز از هر موضوعی که به وضعیت جهان اسلام کمک کند استقبال کرده و بارها تأکید کرده است که برای مذاکرات هیچ محدودیتی ندارد.

امنیت ملی ایران نماینده مردم نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر