کد خبر: 796986 A

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی:

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: نمایندگان مجلس باید امانتدار، با تقوا و امین باشند و نباید بر اساس منافع شخصی و حفظ قدرت و جایگاه خود و طرفداری از جناح سیاسی خاص تصمیم بگیرد و عمل کند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا،حجت الاسلام دکتر قریشی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شاخصه‌های نمایندگان مجلس گفت: جایگاه مجلس شورای اسلامی بسیار مهم و تأثیرگذار است و مجلس شورای اسلامی محور تصمیم گیری های کلان در نظام جمهوری اسلامی است و باید دقت فراوانی در انتخاب نمایندگان از سوی مردم صورت بگیرد.

امام جمعه ارومیه با برشمردن خصوصیات نماینده طراز انقلاب اسلامی گفت: نماینده ای که انتخاب می شود تا در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد باید امانتدار، با تقوا و امین باشد و نباید بر اساس منافع شخصی و حفظ قدرت و جایگاه خود و طرفداری از جناح سیاسی خاص تصمیم بگیرد و عمل کند.

وی افزود: گفتار نمایندگان نشانه میزان تقوا و کارآمدی و اخلاق آنان است و نماینده ای که با توهین و بددهنی در مجامع عمومی سخن گفته می‌شود، شایسته نمایندگی مردم نیست چرا که نمایندگان عصاره ملت هستند و باید بگونه ای سخن بگویند که مردم به انتخابشان افتخار کنند و گفتار منطقی، معقول توأم با ادب و متانت و حفظ حریم افراد باید در افرادی که انتخاب می‌کنیم مشهود باشد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه بیانات خود به عدم انتخاب نمایندگانی که به دنبال مطرح کردن خود و قومیت گرایی هستند تأکید کرده و گفت: یکی از شاخصه های مهم نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی خدمتگزاری صادقانه به مردم است و نباید افرادی را انتخاب کنیم که به دنبال مطرح کردن خود، زبان و قومیت و نژاد خود هستند.

قریشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر