کد خبر: 796965 A

رئیس کل دادگستری استان البرز مطرح کرد:

عالی ترین مقام قضایی استان البرز به تسری آغاز تحول از صدر قوه به دادگستری‌های کشور اشاره و متذکر شد: این سند دارای روش‌ها و چارچوب شفاف، عملیاتی و جامع است و از شعارزدگی و آرمانگرایی در آن اجتناب شده است و در همه شئون در استان البرز اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حسین فاضلی هریکندی در دیدار صمیمانه وکلا و حقوقدانان استان البرز که به همت معاونت فرهنگی دادگستری کل استان و در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد با اشاره به مقوله تحول در قوه قضائیه  و دادگستری ها گفت: آیت الله رئیسی با توجه به شناخت کامل نسبت به قوه قضائیه که برگرفته از تجربیات متعدد وی در همه سطوح مدیریتی این قوه است برنامه ای با عنوان «سند تحول قوه قضائیه» را تدوین و ارائه کرده و پس از تایید مقام معظم رهبری، اجرای آن آغاز شده است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز به تسری آغاز این تحول از صدر قوه به دادگستری‌های کشور اشاره و متذکر شد: این سند دارای روش‌ها و چارچوب شفاف، عملیاتی و جامع است و از شعارزدگی و آرمانگرایی در آن اجتناب شده است؛ برنامه‌هایی که اکثر استان‌ها در آن درگیر هستند و مردم و کارگزاران عدالت‌ اعم از قضات، وکلا و کارشناسان آن مشکلات را لمس می‌کنند که شامل اهداف متعددی اعم از تکریم ارباب رجوع، کاهش ورودی پرونده‌ها و رفع اطاله دادرسی بوده و در همه شئون در استان البرز اجرایی خواهد شد.

وی افزود: تسریع در رسیدن به اهداف سند تحول، نیاز به تعامل و همفکری همه اقشار، گروه‌ها و سمن‌ها دارد که به طور اخص از کانون وکلا و حقوقدانان، اساتید دانشگاه و دانشجویان این انتظار وجود دارد با توجه به شناخت کافی از روندهای قضایی راهکارهای عملیاتی ارائه دهند.

رئیس شورای قضایی استان البرز نگاه دادگستری استان به وکلا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: وکلا را به عنوان یک نهاد رسمی و قانونی، همواره کنار خود می‌بینیم و در بسیاری از موارد نظرات کارشناسی و عمیق آن‌ها در مباحث حقوقی می‌تواند برای قضات کارگشا باشد.

وی در پایان با اشاره به نگاه بخشی از جامعه به وکلا گفت: نباید اجازه داد رفتار تعدادی از وکلا بر نگاه جامعه نسبت به اکثریت وکلا تاثیر بگذارد کما اینکه سلامت بیشتر وکلا در عمل ثابت شده است؛ مصمم به پیگیری دغدغه وکلا برای رعایت کرامت آن‌ها در دادگستری هستیم و امیدواریم این نشست‌ها به صورت دوره‌ای و منظم برگزار شود.

در ابتدای این نشست تعدادی از وکلا و حقوقدانان استان البرز به طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

دادگستری البرز رئیس کل دادگستری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر