کد خبر: 796809 A

ملاشاهی خبرداد:

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان از تشدید بادهای 120 روزه در شمال این استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ملاشاهی، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی از روز دوشنبه و سه شنبه وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زابل تشدید می‌شود که پیامد آن خیزش غبار و وقوع طوفان گردوخاک در برخی نقاط شمال استان خواهد بود.
 
وی افزود: کاهش میزان دید افقی، غبارآلود شدن آسمان، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید افقی به کمتر از ۱۰۰۰ متر، اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت به سبب وزش باد از دیگر پیامد‌های این پدیده مخاطره آمیز است.
 
وی با بیان اینکه هم استانی‌های عزیز تا زمان فروکش کردن طوفان از سفر‌های غیرضروری به مناطق شمال استان خودداری کنند، گفت: توصیه می‌شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از تردد‌های غیر ضروری در مناطق تحت تأثیر طوفان اجتناب کنند. همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می‌شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان‌های بلند در زمان وزش طوفان خودداری شود.
 
ملاشاهی ادامه داد: انتظار می‌رود روز پنج شنبه سرعت وزش باد در شمال استان به تدریج کاهش یابد.
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان: از روز دوشنبه وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر به همراه غبار گسترده در نوار شرقی و مرز‌های غربی استان، شرق خراسان جنوبی و نوار شرقی استان کرمان رخ می‌دهد.

سیستان و بلوچستان کودکان ناوگان حمل و نقل وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر