کد خبر: 795658 A

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر :

جمعی از روزنامه نگاران استان های کشور، به مناسبت روزخبرنگار و به دعوت مدیرعامل «صندوق اعتباری هنر» مهمان این صندوق شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، سیدحسین سیدزاده در دیدار جمعی از روزنامه نگاران استان های کشور، به مناسبت روزخبرنگار گفت: موضوعی که باعث شد روز خبرنگار دور هم جمع شویم ذهنیتی است که آن را دنبال می کنم. کشور ما از لحاظ اقلیمی، قومی، زبانی و ... کشور متنوعی است و هیچ معیاری برای برتری با ارجحیت یک منطقه وجود ندارد. همه ما می دانیم که هنرمندان بزرگی همچون استاد شجریان، اصغر فرهادی، محمود دولت آبادی و ... در شهرهایی به غیر از تهران رشد کردند، با سختی پیش رفتند و جز محبوبترین های کشورشدند. امید سبب می شود فردی از منطقه محروم رشد کند، اگر هنرمند گمنامی حس کند هنرش دیده می شود بارقه امید برای ادامه کار در او ایجاد می شود و ما در صندوق اعتباری هنر به دنبال آن هستیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: وظیفه ما حمایت از هنرمندان سراسر کشور است از این روی طی دوسال گذشته به بیش از 100 شهرستان و نقاط و روستایی سفر کردیم و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات فعالان فرهنگی و هنری کشور قرار گرفتیم. یکی از دستاوردهای این سفرها آشنایی با کسانی بود که علی رغم توانایی بسیار در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه عموماً کمتر شناخته شده بودند.

سیدزاده افزود: براین اساس تصمیم گرفتیم امسال روزخبرنگار را در کنار اهالی رسانه استان های کشور جشن بگیریم. متاسفانه در هیچ یک از مراسمات رسمی ما، هنرمندان و رسانه های شهرستانی جایگاه درخور ندارند و جای خالی آنها احساس می شود. "ایران فقط تهران نیست"  پیام ماست.

وی بیان داشت: یکی از رویکردهای نوین صندوق اعتباری هنر که با جدیت آن را دنبال می کنیم، پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی اهالی رسانه است. همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ  و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه های هنرمندان ، نویسندگان و روزنامه نگاران سراسر کشور است.

در  این جلسه فعالان رسانه ای نظرات خود را با مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مطرح کردند.

 

خبرنگار: حسام شفیعی

استان های کشور جامعه رسانه روزنامه هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر