کد خبر: 795646 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد ماجرای مرگ مشکوک کودک 5 ساله در مهاباد را تشریح کرد.

امیر بهزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این پسر بچه 5 ساله به نام "محمد سمیع ابراهیمی" ساعت 21:58 دقیقه شب گذشته توسط والدینش به بیمارستان امام خمینی مهاباد منتقل و پس از معاینه و تجویز و تزریق آمپول دگزا متازون توسط پزشک ترخیص می شود.

وی افزود: این کودک ساعت 22:38 دقیقه مجددا به دلیل سندروم کروپ - انسداد تنفسی و التهاب - پس از معاینه از سوی پزشک معالج دستور به اکسیژن تراپی تجویز می شود و کودک بعد از مداوای اولیه و لوله‌گذاری در اورژانس به بخش آی. سی. یوی کودکان انتقال می‌یابد اما حدود ساعت 2:30 بامداد حال کودک وخیم شده و تلاش پزشکان برای احیای او نیز بی‌نتیجه می‌ماند و در نهایت پسر خردسال فوت می کند.

بهزاد گفت: جلسه ای در این باره توسط مسئولان بیمارستان و بهداشت و درمان شهرستان مهاباد برگزار می‌شود و علت مرگ کودک تا ساعات آینده اعلام خواهد شد و پرونده ممکن است جهت بررسی های بیشتر به دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی ارجاع داده شود.

 خانواده این کودک معتقدند مرگ فرزندشان به علت تزریق آمپول دگزا بوده است و منتظر پاسخ جلسه شورای پزشکی امروز هستند تا در صورت تایید علت به قصور پزشکی پرونده را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

بهداشت و درمان بیمارستان شبکه بهداشت و درمان کودکان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر