کد خبر: 794973 A

هفتاد و سومین جلسه شورای شهر اردبیل که با موضوع انتخاب هیات رئیسه سال سوم عصر دوشنبه 14 مرداد در شرایطی به کار خود پایان داد که به علت عدم حضور 5 عضو طرفدار شهردار اردبیل، دومین جلسه درباره انتخاب هیات رئیسه شورا بدون نتیجه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از بین 11 عضو دوره پنجم شورای شهر اردبیل، تنها 6 نفر از اعضای شورا شامل پوستی، افسانه، هاشمی، عزیززاده، آقازاده و خانم کنعانی در صحن علنی حضور یافتند که به علت به حد نصاب رسیدن دو سوم اعضا ( 8 نفر)، احتمال تعلیق و سلب حق امضا هیات رئیسه قوت گرفت.

شورای پنجم اردبیل در روزهای منتهی به سال سوم نشان می دهد گلایه ها و انتقادات شهروندان از انفعال برخی اعضا، نزدیک به واقعیت بوده و با دو دستگی امروز اعضا در نرسیدن به اجماع برای انتخاب هیات رئیسه شورای سال سوم، گمانه زنی های تعلیق هیات رئیسه جامه عمل به خود می پوشاند.

حسین افسانه یکی از غایبان هفتاد و دومین جلسه شورای شهر در مورد غیبت خود و تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر اردبیل با اشاره به قانونی نبودن انتخاب زودرس اعضا هیات رئیسه سال سوم شورای شهر اردبیل گفت: انتخابات هیات رئیسه شورای شهر باید با نظر اکثریت اعضا مشخص شود و این زمان باید در جلسه فوق العاده رسمی و علنی شورا با رای اکثریت صحن شورا مطرح و تصویب شود.

افسانه با اشاره به اینکه اعضای هیات رئیسه شورا را می توان زودتر از موعد انتخاب کرد، افزود: برگزاری زودتر از موعد انتخابات هیات رئیسه شورا بایستی با توافق اعضا صورت گیرد و با انتخاب یک روز مشخص و البته با توافق اکثریت اعضا آن را انجام داد.

وی انتخاب هیات رئیسه در آخرین روز فرصت قانونی را خارج از حیطه دخالت اعضا شورا دانست و گفت: 14 مرداد آخرین مهلت برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای شهر در سال سوم بود که متاسفانه تعدادی از اعضای شورا غایب این جلسه بودند و همین عامل سبب شد جلسه 73 شورا بدون نتیجه گیری و انتخاب هیات رئیسه به پایان برسد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل با اعلام اینکه اگر زمینه حضور وی در انتخاب رئیس یا نایب رئیس شورا در سال سوم فراهم باشد، قطعا کاندیدا خواهد شد، افزود: از آنجائیکه اندوخته و تجارت  بنده در حوزه شهری از حضور در چند دوره شورا و اشتغال در شهرداری اردبیل کسب شده است مایل هستم به عنوان تکلیف شرعی و قانونی، اندوخته های خود را برای شهر هزینه کنم.

ناظر فرمانداری اردبیل در جلسه فوق نیز با تاکید به اینکه 14 مرداد، آخرین مهلت انتخاب هیات رئیسه شورای شهر اردبیل بود، گفت: به علت عدم انتخاب هیات رئیسه سال سوم شورای شهر اردبیل در این جلسه، جهت کسب تکلیف وضعیت به وجود آمده بایستی از استانداری استعلام گرفته و نتیجه را به شهروندان اطلاع خواهیم داد.

مقصود محمدنیا با اشاره به تعلیق احتمالی هیات رئیسه شورای شهر اردبیل افزود: با شرایط بوجود آمده قطعا هیات رئیسه فعلی حق امضا ندارد و وضعیت موجود جهت تعیین تکلیف به شورای حل اختلاف ارجاع داده خواهد شد.

اشتغال بازی تجارت شورای شهر اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر