کد خبر: 794667 A

نماینده ولی فقیه استان اربیل مطرح کرد:

امام جمعه اردبیل گفت: اقدام بی‌نظیر شهرداری اردبیل در حمایت و همراهی از سرمایه‌گذاران باید به عنوان الگوی موفق در همه شهرستان‌ها و توسط فرمانداران و شهرداران تسری یابد.

به گزارش ایلنا از اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی ضمن قدردانی از مجموعه شهری استان در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری اردبیل اظهار کرد: ما باید بیشتر از هزینه‌هایی که صرف پزشک و بیمارستان می‌کنیم در زیرساخت‌های ورزشی و ارتقای تندرستی افراد جامعه سرمایه‌گذاری کنیم تا بروز برخی بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان‌ها و ... که ناشی از عدم تحرک است هزینه‌های هگفتی را برای خانواده‌ها تحمیل نکند.

عاملی ادامه داد: سرمایه‌گذاران چنین پروژه‌هایی از عافیت و سلامت مردم دفاع می‌کنند و زمینه و فضای سالم تربیتی و همچنین سبک زندگی درست را با تکیه بر الگوهای ورزشی و تندرستی به وجود می‌آورد که بهتر است چنین مجموعه‌هایی توسعه یابد.

وی با انتقاد از برخی مدیران تنگ‌نظر در ایجاد مانع بر سر راه سرمایه‌گذاران بیان کرد: چند گروه سرمایه‌گذاری برای احداث هتل پنج ستاره به این استان سفر کردند اما معلوم نیست به چه دلیلی کار نیمه کاره رها شده و ما در شهر اردبیل با این وسعت جذب گردشگر و توریسم یک هتل پنج ستاره آبرومند نداریم.

امام جمعه اردبیل افزود: ما برای متحول کردن چهره استان و شهرمان به شدت نیازمند بهره گیری از توان بخش خصوصی هستیم چرا که باید به یاد داشته باشیم در این شرایط سخت دیگران نمی‌توانند ما را از این شرایط دشوار نجات دهند بلکه بهتر است از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و منابع مردمی در راستای توسعه استان استفاده کنیم که البته در این زمینه جلب وثوق و اعتماد مردم بسیار ضروری است.

عاملی توجه ویژه شورا و شهرداری را به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته یادآور شد و تصریح کرد: ما نمی‌توانیم چهره این مناطق را تنها با آسفالت کردن خیابان‌ها و کوچه‌ها عوض کنیم بلکه بهتر است با تدبیر مناسب و هدف‌گذاری مشخص به سمتی حرکت کنیم تا مردم مناطق مختلف از اجرای این پروژه‌ها بهره بگیرند.

وی گفت: در بحث مدیریت شهری مسئولان و مجموعه شورا و شهرداری باید با پرداخت تسهیلات کم بهره در ساخت و ساز مناسب به سمتی حرکت کنند تا ساکنان مناطق محروم دچار سرافکندگی نشده بلکه با عزت و کرامت در این مناطق سکونت کنند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: با احداث چنین مجموعه‌های ورزشی حجت برای اداره کل ورزش و جوانان و تیم‌های ورزشی ما تمام است چرا که باید از این زیرساخت‌ها برای تربیت نخبگان ورزشی و قهرمانان استفاده کنند چرا که ما به وجود چنین قهرمانان و افتخارآفرینانی نیاز داریم.

عاملی امنیت محیط های ورزشی را به عنوان یک خواسته و مطالبه به حق خانواده‌ها یادآور شد و افزود: خانواده‌ها انتظار ندارند که فرزندانشان را به محیط‌های فرهنگی، مذهبی و ورزشی بفرستند اما خروجی این حضور تغییر رفتار نگران کننده و انحرافی باشد در حالی که ضرورت دارد امن‌ترین و سالم‌ترین فضا برای تربیت نسل آینده به وجود آید.

photo_2019-08-05_10-48-29

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در پایان گفت: کاری که شورا و شهرداری اردبیل در حمایت از سرمایه‌گذاران در احداث چنین سالن‌های ورزشی انجام داده باید به الگوی مناسب برای سایر شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان تبدیل شود تا همه خانواده‌ها از قبل این سرمایه‌گذاری‌ها در راستای تربیت نسل آینده بهره بگیرند.

شهردار اردبیل نیز در آیین افتتاح این پروژه با اشاره به اینکه شهرداری در توسعه ورزش همگانی و محله‌ای ورود پیدا کرده و تمرکز خود را روی تک رشته‌های قهرمانی و مدال‌آور نگذاشته است گفت:  سالن سرپوشیده زنده یاد ناصر عروجی با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اجرایی شده تا جوانان و نوجوانان منطقه از این فضای ورزشی استفاده کنند.

حمید لطف اللهیان خاطرنشان کرد: این هفتمین زمین ورزش محله‌ای است که با همت شورا و شهرداری اردبیل در محلات مختلف راه‌اندازی می‌شود به طوری که در سال‌های گذشته نظیر آن را در راه کلخوران، ولایت اردبیل و دیگر محلات کمتر توسعه یافته شاهد بودیم تا اهالی منطقه از این امکانات در راستای ارتقای سلامت و تندرستی خود استفاده کنند.

وی گفت: همزمان با افتتاح سالن ورزشی سرپوشیده و چمن مصنوعی زنده یاد ناصر عروجی پروژه‌های متعدد عمرانی و فرهنگی شهرداری منطقه دو اردبیل نیز افتتاح شد تا ساکنان این منطقه از این زیرساخت‌ها و امکانات استفاده کنند.

لطف‌اللهیان بیان کرد: شورا و شهرداری با حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران تلاش می‌کند تا به توسعه متوازن کمک کنند به طوری که ساخت سه سالن ورزشی هم اکنون در حال انجام است که سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ما در ماه‌های گذشته و در مناطق مختلف شهرداری اردبیل شاهد افتتاح پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی بودیم به طوری که در خرداد ماه پل داروپخش با 20 میلیارد ریال اعتبار و در روزهای گذشته نیز خیابان استاد شاهی اردبیلی به طول یک هزار و 500 متر به بهره‌برداری رسید و امروز نیز در منطقه دو شهرداری اردبیل پروژه‌های عمرانی و فرهنگی در حال افتتاح است.

شهردار اردبیل اجرای این پروژه‌ها را نمونه‌ای موفق در همکاری یک نهاد عمومی و خصوصی اعلام کرد و گفت: این سالن ورزشی در کمتر از 8 ماه و با یک سازه منحصربفرد توسط بخش خصوصی اجرا شده و قرار است با نرخ پایین‌تر از قیمت مصوب برای اهالی منطقه به ویژه جوانان و نوجوانان ارائه خدمات کند.

لطف‌اللهیان افزود: شهرداری اردبیل با پرهیز از تمرکز روی تک رشته‌های ورزش قهرمانی سعی می‌کند به توسعه ورزش محلات کمک کند که در همین راستا فعالیت‌های خوبی در مناطق مختلف شهر آغاز شده که با به ثمر نشستن آن تحولی جدی اتفاق می‌افتد.

وی اظهار کرد: در راستای توسعه فرهنگی ما نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر را به نام مفاخر شهر شاهد هستیم که این اقدام از نامگذاری فرهنگسرای مرحوم اصلانیان شروع شد و همچنان با تجلیل و تکریم از مفاخر استان نظیر استاد شاهی و زنده یاد ناصر عروجی که همین سالن به نام او نامگذاری شده ادامه دارد.

توسعه متوازن شهری، اولویت اول شهرداری است

شهردار اردبیل خاطرنشان کرد: ما تنها احداث مجموعه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی را در هسته مرکزی شهر و یا شهرک‌های اقماری شاهد نیستیم بلکه بیشترین توجه ما به مناطق کمتر برخوردار است تا توسعه متوازن به عینه اتفاق بیفتد.

لطف‌اللهیان بیان کرد: ما به هیچ وجه قصد پرداختن به کارهای غیرضرور، غیرعلمی و یا موازی‌کاری با سایر مجموعه‌ها نداریم و در تلاش هستیم فعالیت‌های جدید و نوآورانه را به انجام برسانیم تا هموطنان از این فضا و بستر فراهم شده بهترین استفاده را بکنند.

در این مراسم از خانواده زنده یاد ناصر عروجی با اهدای نشان اردبیل تجلیل و در کنار سالن سرپوشیده و زمین چمن مصنوعی باکری اردبیل پروژه‌های شهرداری منطقه دو اردبیل نیز افتتاح شد و دو تیم منتخب شهرداری اردبیل در یک بازی دوستانه در این زمین چمن به مصاف یکدیگر رفتند.

 

 

سرطان سرمایه گذاران شهرداری ولی فقیه اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر