کد خبر: 794622 A

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد خبر داد:

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با بیان اینکه بخش زیادی از مغایرت‌های مالی در اسناد شهرداری مربوط به سال‌های ۹۲ تا ۹۶ است گفت: مغایرت اسناد شهرداری یزد از سوی موسسه حسابرسی بررسی و گزارش خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ونوس عامری با اشاره به بررسی گزارش‌ مالی سال‌های ۹۴ تا ۹۶ شهرداری از سوی کمیته حسابرسی شورا اظهار داشت: در بررسی اسناد و گزارش های مالی، مغایرت‌های زیادی بود که بررسی مغایرت اسناد شهرداری یزد از سوی موسسه حسابرسی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ مغایرت مالی اسناد دریافتی حدود  ۹۵ میلیارد تومان بود که برابر ۳۰ درصد بودجه همان سال است، ادامه داد: در گزارشی حسابرسی سال ۹۶ مبلغ مغایرت ۱۲۷ میلیارد تومان درج شده است و با وجود مبالغ هنگفت مغایرت متاسفانه حتی یک صورت مغایرت این سال‌ها برای شفاف سازی سیستم مالی تهیه نشده است.

عامری با اشاره به نبود برخی اسناد افزود: در بررسی امور حسابداری سال‌های ۹۳ تا ۹۶، جزئیاتی  از اسناد مالی وجود ندارد و پیمانکار طرح هم نتوانسته این اسناد را ثبت کند.

وی با اشاره به اینکه در کمیته حسابرسی حداقل ۳۰ ساعت وقت صرف گزارش حسابرسی سال‌های ۹۴ و ۹۵ شد، تصریح کرد: برخی‌ها عنوان می‌کنند که عامری خیلی راحت می‌گوید ۸۰ میلیارد تومان مغایرت در اسناد مالی وجود دارد اصلا راحت به این ارقام نرسیدیم بلکه جهت شفاف سازی مالی وقت و دقت بسیاری شد و طبق آخرین بررسی‌ها تا سال ۹۶، حدود ۱۲۷ میلیارد تومان مغایرت گزارش شده است.

 

شورای شهر یزد اسناد مالی مغایرت مالی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر