کد خبر: 794034 A

همزمان با روز جهانی اهدای خون؛

مدیران جمعیت هلال احمر و پایگاه‌ انتقال خون استان قزوین طی نشستی مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، همزمان با روز جهانی اهدای خون مدیر عامل، مشاور مدیرعامل، معاون داوطلبان و رئیس اداره حراست به همراه رئیس، کارکنان و اعضای داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین که در مرکز انتقال خون قزوین حاضر شده بودند پس از امضاء تفاهم‌نامه همکاری، خون اهدا کردند.

دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین، امضای این تفاهم نامه را با  هدف توسعه و ترویج فرهنگ نوعدوستی و صلح و ایثار در جامعه دانست و در ادامه گفت: ارتقای سطح دانش و آگاهی جامعه در زمینه بهداشت و سلامت خون و اشاعه فرهنگ اهدای خون سالم و داوطلبانه و بدون چشم داشت از اهداف دیگر انعقاد این تفاهم نامه می باشد.

وی عنوان کرد: این تفاهم نامه باعث گسترش فعالیت داوطلبانه در زمینه انتقال خون می شود و با توجه به اشتراک فعالیت‌های این جمعیت با سازمان انتقال خون تفاهم‌نامه همکاری بین مدیران دو دستگاه با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون سالم به امضا رسید.

آصفی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه مقرر شد اعضای داوطلب هلال احمر در ایام خاص و مناسبت‌های گوناگون با حضور در مراکز انتقال خون نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند و علاوه بر آن هماهنگی، حضور و تبلیغات اهدای خون در بین کانون های دانشجویی هلال احمر اجرایی شود.

وی افزود: ارائه دوره آموزشی آشنایی با مخاطرات ویژه کارکنان انتقال خون‌، آموزش‌های تخصصی در خصوص بیماری‌های خونی و راه‌های انتقال آن به اعضای داوطلب و کارکنان هلال احمر از سوی کارشناسان انتقال خون و تشکیل یک گروه از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با نام "همیاران انتقال خون" از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان اظهار داشت: سازمان انتقال خون و هلال احمر از سازمان‌های موثر و هدایت کننده فعالیت‌های خیرخواهانه در جامعه هستند که با همکاری یکدیگر می‌توانند در اجرای هرچه بهتر وظایف و رسالت‌های این دو نهاد در خدمت رسانی به مردم بهتر و موثرتر عمل کنند.

قابل ذکر است؛ در این دیدار مدیران جمعیت هلال احمر استان به همراه تعدادی از داوطلبان این جمعیت ضمن اهدا خون با اهدای شاخه های گل از زحمات کارکنان پرتلاش و زحمت کش انتقال خون ، قدردانی نمودند.

 

استان قزوین انتقال خون جمعیت هلال احمر هلال احمر اهدا خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر