کد خبر: 794003 A

ایلنا از خراسان رضوی گزارش می‌دهد؛

ساخت نخستین کارخانه سیمان سفید شرق کشور در شهرستان گناباد در مرداد ماه 1387 آغاز شده و اکنون پس از گذشت 11 سال هنوز به بهره برداری نرسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا گناباد ، سید حسین احمدی رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی در سال 87 تاکید کرد: ساخت نخستین کارخانه سیمان سفید شرق کشور با ظرفیت ۷۰۰ تن در روز در شهرستان گناباد آغاز شده است.

احمدی گفت: ساخت این کارخانه با سرمایه گذاری شرکت بین المللی فجر بهمن خراسان بنام مجتمع سیمان فجر گناباد آغاز شده و فاز اول آن تا سال ۱۳۹۰به بهره برداری می رسد. 

مدیر عامل کارخانه سیمان فجر گناباد نیز گفت: این کارخانه در فاز اول روزانه ۷۰۰ تن سیمان سفید رنگی، در فاز دوم سیمان نسوز، فاز سوم سیمان خاص و فاز چهارم سیمان خاکستری تولید خواهد کرد. 

محمدعلی شاهرودی هزینه اجرای طرح را در فاز نخست ۲۶۰ میلیارد ریال و ۲۶ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: تمامی مطالعات اولیه طرح و نیز مجوزهای لازم آن اخذ و مطالعات زیست محیطی نیز انجام شده است.

ولی در حال حاضر پروژه ای با این وسعت تعطیل شده و با اعتراضات شدید مردمی روبروست و به نقل از اهالی بخش کاخک گناباد اموال بیت المال و سرمایه کشور چند سالی است در کارخانه سیمان فجر وضعیت مناسبی ندارد.

در نتیجه عدم پیگیری مسئولان و عدم تدبیر متولیان امر شاهد آن هستیم که هنوز اقدام اساسی در زمینه راه اندازی این کارخانه صورت نگرفته و بیم آن می‌رود که حال و روز کارخانه کاشی هستی هم به فرجام کارخانه سیمان منتهی شود.

زیست محیطی سرمایه گذاری سیمان صنایع و معادن خراسان رضوی کارخانه سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر