کد خبر: 793849 A

رئیس سازمان صمت استان قزوین خبر داد:

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: تاکنون 294 فقره تسهیلات به مبلغ 383 میلیارد تومان در استان قزوین پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استاندار و با حضور مهندس سعید نبیل رئیس سازمان صمت قزوین و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

سعید نبیل رئیس سازمان صمت قزوین درابتدای این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام رونق تولید ، گزارشی از روند پرداخت تسهیلات بهین یاب''رونق تولید'' و مصوبات کارگروه ارائه کرد.

رئیس سازمان صمت همچنین در ادامه از ثبت نام 897 تسهیلات در سامانه بهین یاب ''رونق تولید'' با 588 مصوبه خبر داد که تاکنون 294 فقره تسهیلات به مبلغ 383 میلیارد تومان در استان قزوین پرداخت شده است.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین همچنین از ثبت نام 287 فقره درخواست تسهیلات در سامانه بازسازی و نوسازی خبر داد و گفت: در استان قزوین تاکنون تعداد 32 فقره تسهیلات به مبلغ 84 میلیارد تومان پرداخت شده است.

مهندس لشگری معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت استان قزوین هم در این جلسه در تشریح برش استانی بند الف تبصره 18 بخش صنعت ابلاغی وزارت صمت گفت: سهم استان قزوین از این اعتبار هزار و 138 میلیارد تومان در حوزه سرمایه در گردش و بازسازی و نوسازی میباشد  که با تحقق آن برای پنج هزار 452 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد .

وی در ادامه گفت: در همین راستا تاکنون 138 فقره درخواست تسهیلات  استان  ثبت گردیده است که تاکنون 17 فقره به مبلغ 520 میلیارد تومان جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل استان معرفی شده اند که با پرداخت اولین تسهیلات در استان قزوین از محل تبصره 18 به مبلغ 20 میلیارد تومان، در این زمینه در کشور رتبه اول را دارا هستیم.

وی در ادامه گفت: طی هفته گذشته 32 فقره توسط کمیته بررسی مورد بازدید قرار گرفت که 14 مورد در بخش صنعت و 10 فقره در بخش کشاورزی مورد موافقت این کمیته قرار گرفت.

شایان ذکر است در ادامه جلسه امروز در غالب کارگروه رفع موانع تولید به مشکلات 4 واحد در بخش های تولیدی و صنعتی رسیدگی و تصمیمات لازم در کارگروه اتخاذ شد.

استان قزوین دستگاه های اجرایی استان سرمایه مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر