کد خبر: 793784 A

ایلنا خبر می دهد؛

معاون امور تولید دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه وضعیت دامی کشور مطلوب است،گفت: ممنوعیتی در واردات دام زنده نیست و دولت مانع آن نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی رضایی امروز -شنبه 12 مردادماه - در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به محدودیت‌های آبی استان یزد گفت  : باید کشاورزی کم آب خواه در این استان مورد توجه قرار گیرد و استانی که کمبود آب دارد نباید برای توسعه صنایع آبخواه برنامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه محدودیت توسعه گاو شیری در یزد باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، ادامه داد: در استانی همچون یزد که با خشکسالی روبه‌رو‌ست، حتما باید به برخی موارد توجه بسیار ویژه‌تری داشته باشیم و پرورش گاو شیری برای افرادی که زمین کشاورزی ندارند محدود شود.

معاون امور تولید دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پرورش برخی دام‌های سبک از جمله بزسانن در یزد اضافه کرد: ابتدا پرورش بزسانن در یزد کاری بیهوده به نظر می‌رسید  اما خوشبختانه این حیوان با گرمای یزد سازگار بوده و پرورش بز سانن در یزد بسیار گسترده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هیچ‌گونه محدودیتی برای تامین ارز واردات بز متناسب با شرایط محیطی وجود ندارد و افرادی که امکان واردات ندارند، می‌توانند اقدام به واردات بزهای اصیل برای منشا پرورش خالص و اصلاح‌نژاد در منطقه کنند.

وی همچنین درباره تامین نهاده‌های دام و طیور هم افزود: در بحث نهاده‌ها از مراحل سخت عبور کرده‌ایم و حتی مازاد در کشور داریم اما نباید فراموش کرد که دامپروری کشور در یک دگر‌دیسی است و به زودی از مشکلات در این زمینه عبور خواهیم کرد.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر واردات  دام زنده آزاد است و باید تشکل های استانی در این زمینه ورود کنند، افزود: کشور وضعیت خاصی دارد و نباید نوسانات قیمتی ایجاد شود لذا تشکل‌ها حد و میزان را برای واردات  رعایت کنند تا دولت ناچار به ممنوعیت دوباره واردات  نشود.

 

کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی یزد دامپروری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر