کد خبر: 793342 A

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد؛

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ارکان حاکمیت برای گام برداشتن در مسیر توسعه استان، گفت: هم افزایی دستگاه های اجرایی استان استمرار یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی در خصوص تغییرات اعتبارات گفت: مدیران ما در جلسات گذشته تصویب کردند که یک سری اختیارات به فرمانداران محترم داده شود و این اتفاق افتاده است. البته فرمانداران محترم نظرات کارشناسی در این  حوزه را مد نظر داشته باشند.

وی به اقدامات انجام شده در خصوص اصلاح فرایندهای اعطا مجوز برای سرمایه گذاری اشاره کرده و افزود: معتقدیم که می توانیم بسیاری از فرایندها را با شجاعت مدیران در استان حذف کرده و زمینه را برای ارتقاء فضای کسب و کار استان و رضایت مندی مردم فراهم کنیم تا هم ضریب اعتماد مردم و هم نرخ سرمایه گذاری را افزایش دهیم.

رزم حسینی در ادامه سخنانش به تلاش های صورت گرفته برای حل مشکلات استانی در سطح ملی پرداخته و گفت: سعی می کنیم همواره با توجه به موضوعات استانی مرتبا نشست هایی در مشهد با حضور مقامات عالی یا در تهران داشته باشیم. به عنوان مثال در دو هفته گذشته جلسه ای را با سران قوه مقننه، قضائیه، معاون ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی داشتیم که بسیار موثر بود بر این اساس بنابراین مواردی که مدیران اجرایی قابلیت طرح در سطح ملی ندارند را به  مدیرکل حوزه استاندار اعلام کنند تا در سطح ملی پیگیری کنیم.

استاندار خراسان رضوی از مدیران حاضر در جلسه شورای برنامه ریزی  و توسعه استان خواست هم افزایی دستگاه های اجرایی را استمرار بدهند چرا که در توسعه استان بسیار موثر است و در همین راستا افزود: هر جایی که امکان دارد مدیران اجرایی بخش عمده ای از مشکلات را با هم افزایی در استان حل کنند همانند هفته پیش که مشکلی را در سطح استان حل کردیم درحالی که اگر قرار بود مسیر طبیعی آن را طی کنیم باید حدود یک سال وقت برای آن می گذاشتیم. 

وی در همین خصوص اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت حکومتی خراسان می توانیم اتفاقات خوبی را رقم زده و  مسیر را برای توسعه استان هموار تر کنیم.

در ادامه نماینده مردم  فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از صحبت ها و پیگیری های زیاد استاندار و نمایندگان مجلس یک مرحله از تخصیص های عمرانی سال 98 واریز شد. همچنین بخشی دیگر از اعتبارات مصوب سفر رییس جمهور به استان در مرحله بعدی تا شهریور ماه پرداخت خواهد شد.

احسان قاضی زاده هاشمی در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی گفت: امیدواریم بتوانیم میزان درصد جذب خودمان را در روستاها به همت کارگروه اشتغال استان فعال تر کنیم.

جلسه شورای برنامه ریزی خراسان رضوی دستگاه های اجرایی دستگاه های اجرایی استان نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر