کد خبر: 793313 A

معاون وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد:

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بدنبال حل کلی مشکل مالیاتی فدراسیون های ورزشی هستیم، گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ورزش مانع پرداخت مالیات می‌شود.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی ورزشی در سالن باغستان استان قزوین و به میزبانی هیات تیراندازی این استان برگزار شد.

در این مجمع، محمدرضا داورزنی اظهار داشت: انسداد حساب‌های فدراسیون از مشکلات موجود است و با مالیات کسر شده، محدودیت یک میلیاردی اخیر در سال گذشته اتفاق افتاده است.

 وی با اشاره به مشکلات مالیاتی فدراسیون تیراندازی افزود: درصدد حل کلی مسئله مالیات فدراسیون‌های ورزشی هستیم چرا که اساسا به پرداخت مالیات از سوی دستگاه ورزش و فدراسیون‌های ورزشی اعتقاد نداریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامات خوبی در مجلس و دولت انجام شده که از نمونه آن می توان تلاش آنها در برگرداندن ۲۷ دهم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش در بخش‌های مختلف اشاره کرد.

داورزنی گفت: از سال ۹۲ سازمان مالیات در اظهارنامه مالیاتی فدراسیون‌های ورزشی ورود کرده و فدراسیون‌های ورزشی باید از این سال برای متوقف شدن جرایم مالیاتی، اظهارنامه مالیاتی را ثبت می کردند.

وی با اشاره به نقش بخش خصوصی اضافه کرد: اعتقاد داریم که اگر بخش خصوصی در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری کند از پرداخت مالیات معاف می شود و این سئوال پیش می آید که چرا باید خود فدراسیون ها مالیات پرداخت کنند؟

داورزنی به استفاده از ظرفیت های بیرونی وزارت ورزش تاکید کرد و افزود: برای حل مشکل مالیات فدراسیون ها، آن را بیرون از وزارت ورزش و جوانان و در وزارتخانه های دیگر پیگیری کنیم.

گفتنی است در این مجمع، به موضوعات و مشکلات مختلف رشته تیراندازی استان قزوین نیز پرداخته شد.

بخش خصوصی سرمایه گذاری بخش خصوصی مالیات مشکلات وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر