کد خبر: 793173 A

برای نخستین بار در کشور؛

شرکت شهرک های صنعتی قزوین و نیروی انتظامی استان برای نخستین بار در کشور در زمینه تقویت امنیت سرمایه گذاری، توسعه نظم در شهرک های صنعتی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و وقوع تخلف و جرایم در این نقاط تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین روز پنجشنبه در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه گفت: در سال رونق تولید و در راستای امنیت سرمایه گذاری، نظم و گسترش دامنه و ابعاد حفاظت فیزیکی و پیشگیری از بروز بسترها و آسیب‌های موجود صنعتی، تولید، اجتماعی و وقوع تخلف و جرم از طریق اجرای برنامه‌های مشترک علمی، اجرایی، آموزشی و فرهنگی، پژوهشی و... تفاهم همکاری مشترک فی مابین شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین منعقد شد.

وی اظهار داشت: همواره امنیت برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در شهرکها و نواحی صنعتی از اولویت ها بوده و خوشبختانه این مهم در کشور عزیزمان ایران علی الخصوص در منطقه مهیاست بطوری که در حال حاضر ۱۹ سرمایه گذار خارجی شهرکها و نواحی صنعتی استان به فعالیت اقتصادی و تولیدی مشغول و رضایت کامل دارند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین با اشاره به اهداف این تفاهم نامه،  تببین و تدوین دیدگاههای امام(ره) و مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، استقرار نظم و امنیت، رونق تولید و امنیت صنعتی و سرمایه گذاری – اجرای پروژه نظارت الکترونیکی  شهرکها و نواحی صنعتی استان از طریق دوربین های مدار بسته  و انتقال اطلاعات – اقدامات پیشگیرانه از قبیل محله محور، حفاظت فیزیکی شهرکها و کارخانجات، زمان محور و ... – نظارت و سازماندهی بر نحوه جذب، آموزش و بکارگیری نیروهای نگهبان و استفاده حداکثری از ظرفیتهای موسسات حفاظتی و مراقبتی  زیرمجموعه نیروی انتظامی و احداث کلانتری های مستقر از مهم ترین اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

سردار مهدی حاجیان  فرمانده انتظامی استان قزوین نیز گفت: یکی از مولفه های مهم در جذب سرمایه گذاری امنیت است که موجب رونق تولید و ایجاد اشتغال می شود و این امنیت بستر تمام پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی را شامل می شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین نظارت مستمر بر واحدهای صنعتی و تولیدی را از دیگر وظایف دانست و افزود: در راستای عدم سوء استفاده برخی از سودجویان در تولید مواد اولیه های غیر مجاز و خطرناک نظارت مستمر از این واحدهای تولیدی و صنعتی صورت گرفته و جلوگیری از سرقت‌ها و ایجاد محیط امن برای سرمایه‌گذاران از دیگر وظایف این فرماندهی به شمار می رود.

این تفاهمنامه به امضاء حمید رضا خانپور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و سرتیپ دوم مهدی حاجیان فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین رسید.  

 این اولین تفاهمنامه مشترک در کشور بین شرکت شهرک‌های صنعتی و فرماندهی نیروی انتظامی به شمار می‌رود.

آسیب های اجتماعی سرمایه گذاری نیروی انتظامی امنیت شرکت شهرک های صنعتی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر