کد خبر: 792991 A

غفور قاسم پور:

فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: یکی از محوری ترین اصول در سیاست، سیاست اخلاقی و در عرصه رقابت سیاسی، رعایت اخلاق انتخاباتی است که با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و تجربه 4 دهه برگزاری انتخابات، این اصل به کمال خود نزدیک می شود.

به گزارش ایلنا، غفور قاسم پور اظهار داشت: شهرستان کرج با 40 سال تجربه به همراه نسلی نو از جوانان، مهیای برداشتن «گام دوم انقلاب» می شود.

وی افزود: تنوع و تکثر اقوام در شهرستان کرج فرصت و ظرفیتی ویژه برای به تصویر کشیدن مشارکت سیاسی در عین وجود تفاوت دیدگاه ها و نگاه های سیاسی است.

معاون استاندار در ادامه با تأکید بر ضرورت بکارگیری اصل «اخلاق محوری» در سیاست تصریح کرد: برای کسانی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند،« سیاست اخلاقی» باید مورد توجه باشد و به عبارتی به مبانی اخلاقی یک رقابت سیاسی پایبند باشند که از آشکارترین جلوه‌های اخلاق سیاسی نیز «اخلاق انتخاباتی» است.

وی با بیان اینکه گروه های سیاسی و احزاب رسمی و شناسنامه دار باید برای حضور در انتخابات مشارکت داشته باشند، چهار مولفه سیاست ستاد انتخابات را برشمرد و افزود: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت اصل چهارگانه‌ای است که تلاش برای رقابت سالم انتخاباتی و حضور گروه‌ها و جناح‌های مختلف را مضاعف ساخته و می‌تواند بسترساز مشارکت گسترده مردم در این حماسه بزرگ سیاسی باشد.

 

فرماندار شهرستان کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر