کد خبر: 792967 A

مدیرعامل مجمع خیرین استان خبر داد:

مدیرعامل مجمع خیرین استان خراسان رضوی گفت: این مجمع با توجه به سیل اخیر در استان و وضعیت مراکز آموزشی و بهداشتی برخی از شهرستان های استان مقرر شد بیش از 150 پروژه را با کمک خیران احداث و بازسازی شود.

سید هدایت‌الله هاشمی نسب در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان بردسکن گفت: در بازدیدی که از فضای آموزشی روستای سیف آباد  و کاظم آباد انجام شد مقرر شد فضای آموزشی این روستاها  نوسازی و در شهر انابد  نیز عملیات اجرایی ساخت یک  مدرسه استثنایی  انجام شود. 

وی همچنین گفت: در مناطق  عشایری که واحدهای مسکونی آنها دچار خسارت ناشی از سیل شد تصمیم گرفته شد از مرحله سفت کاری به بعد  50 واحد آن را تکمیل کنیم. 

وی مشارکت خیران را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:حقیقتا خیران در همه حوزه ها پیشگام هستند و کمک های ریالی خود را در حوزه های مورد نیز تزریق می کنند.

وی اظهار امیدواری کرد با پای کار بودن مردم برخی از این پروژه ها ظرف مدت 4 ماه تکمیل شود. 

سیدی نماینده ستاد عالی سیل زدگان  خراسان رضوی هم از ساخت 20  واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل در روستای سیف آباد از توابع بخش مرکزی بردسکن خبرداد و گفت:این 20 واحد از صفر تا 100 آن به همت خیرین و تسهیلات بنیاد مسکن و کمک بلاعوض انجام خواهد شد و این ستاد به ازای هر واحد مسکونی 20 میلیون تومان هزینه خواهد کرد و نسبت به تجهیز وسایل مورد نیاز منازل و اشتغال خانواده ها نیز اقدام خواهد کرد.

وی همچنین از ساخت 100 واحد مسکونی ویژه خانواده های دو معلول به بالای بهزیستی در استان خبرداد و گفت:  برنامه ریزی شده است این پروژه ها ظرف مدت 4 ماه تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

استان خراسان رضوی بهزیستی خراسان رضوی سیل مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر