کد خبر: 792951 A

معاون وزیر کار در گفت‌گو با ایلنا بیان کرد:

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای توافق‌نامه‌ای برای اجرای طرح رونق تولید 4300 میلیارد تومانی در تعاونی‌ها خبر داد.

محمد کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: در قالب طرح رونق تولید توافق‌نامه‌ای بین بانک توسعه تعاون، وزارت صمت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت جهاد کشاورزی به مبلغ 4هزار و 300 میلیارد تومان به امضا رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر، بانک توسعه تعاون کار خودش را دراین زمینه با منابع داخلی آغاز کرده  و اگر صندوق توسعه ملی سهم خود را پرداخت کند این کار آغاز خواهد شد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بیش از 92 هزار تعاونی فعال در سطح کشور در حوزه‌های تولیدی و خدماتی وجود دارد که بیش از 50 درصد در حوزه فعالیت‌های تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

کبیری در پاسخ به این سوال که برای خروج تعاونی‌ها از رکود یا نیمه فعال شدن چه برنامه‌ای دارید، توضیح داد:  طبق بررسی‌های انجام شده تولید تعاونی‌ها باید بر اساس نیاز بازار باشد تا به رونق تولید و خروج از رکود و تاثیر منفی بنگاه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که به توسعه بازار تعاونی‌های موجود کمک کرده و تشکیل و تولیدات تعاونی‌های جدید بر اساس نیاز بازار باشد تا رونق دائمی داشته و دچار آسیب نشوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: از اواخر سال گذشته طی طرح‌ریزی انجام شده، طرح تعاون، اشتغال و بازار «تاب» در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار داده شده که پیگیر هستیم به بنگاهها به صورت منفرد تسهیلات پرداخت نکنیم و زنجیره های دارای بهره‌وری بیشتر در بخش تعاون را تکمیل و حمایت کنیم و تسهیلات پرداخت کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با تخصیص اعتبار طرح تاب از سازمان برنامه و بودجه، طرح‌های قبلی تکمیل می‌شود.

کبیری ادامه داد: طرح اشتغال روستایی که در گذشته در بخشهای تعاون اجرای آن آغاز و انجام شده، در حال تکمیل است.

 

اشتغال سازمان برنامه و بودجه صنایع دستی و گردشگری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر