کد خبر: 792784 A

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین :

نقل و انتقال دام زنده و فرآورده های دامی در قزوین فقط با مجوز دامپزشکی انجام می شود و با هرگونه تخلف در این زمینه به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با توجه به خطر انتقال بیماری‌های واگیردار از طریق حمل غیرمجاز دام هرگونه حمل دام زنده سبک و سنگین که فاقد مجوز دامپزشکی باشد، خلاف مقررات محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

مهدی جلوخانی، حمل و نقل دام به صورت مجاز را مستلزم طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم از اداره دامپزشکی بیان کرد و افزود: متقاضیان حمل دام و فرآورده‌های خام دامی باید پس از ارایه درخواست به واحد قرنطینه و طی مراحل لازم، مجوز قانونی حمل را دریافت کرده و سپس با خودروهای ویژه اقدام به جا به جایی محموله‌ موردنظر خود کنند.  

جلوخانی گفت:حمل دام و طیور زنده، گوشت سفید و قرمز، انواع فراورده‌های جانبی دام از قبیل شیر، تخم مرغ، عسل، پشم، پوست، کود، امعا و احشای داخلی و همچنین انواع آبزیان از جمله مواردی هستند که حمل و نقل آنها نیازمند مجوز است.

این مسئول افزود: واحد قرنطینه اداره دامپزشکی همه ساله با تعداد زیادی تقاضا در این زمینه مواجه است که در مورد تمامی آنها مراحل قانونی و رعایت موازین بهداشتی و قرنطینه‌ای به صورت کامل مورد بررسی و اجرا قرار می‌گیرد.

 وی گفت: کارشناسان دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی به صورت شبانه‌روزی در مبادی استان خودروهای حامل فرآورده های خام دامی را کنترل می کنند تا اطمینان حاصل شود که محموله‌های گوشت و مرغ و ماهی و ... ورودی به استان دارای مجوز بهداشتی حمل هستند.

حمل و نقل کود گوشت نیروی انتظامی دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر