کد خبر: 792713 A

‍‍ مدیرکل دفتر امور روستایی قزوین:

قراردادهای دهیاری ها و مسائل حقوقی آنها به منظور جلوگیری از هر گونه تخلف و ایجاد تبعات قضایی و اجتماعی مورد نظارت جدی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین روز چهارشنبه در جلسه بررسی قرارداد خدمات روستایی دهیاری‌های قشلاق و زیاران از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک، گفت: عقد قراردادهای خدماتی و عمرانی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که در صورت نظارت نشدن و اعمال نکردن مسائل حقوقی می تواند تبعات جبران ناپذیری را برای دهیاریها داشته باشد.

اکرم نجفی گفت: یکی از اولویت های دفتر امور روستایی و شوراها بررسی انواع قراردادها و رفع مسائل و مشکلات آنها است که با جدیت مورد پیگیری و نظارت قرار می گیرد.

وی افزود: بر این اساس علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی، کارشناسان دفتر روستایی در دهیاری‌ها حضور مستمر یافته و با ارائه راهکار برای انجام اقدامات اصلاحی و رفع نواقص قراردادهای منعقد شده تلاش می کنند.

نجفی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین قراردادهای دهیاری‌ها مربوط به جمع آوری پسماند و نظافت معابر روستاهاست که با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست در سطح روستاها، بررسی دقیق و مدیریت اینگونه قراردادها در اولویت کاری قرار دارد.

حدود ۶۳۰ روستای استان قزوین دارای دهیار هستند.

 

استان قزوین امور روستایی محیط زیست مشکلات قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر