کد خبر: 792649 A

فرمانده انتظامی استان قزوین عنوان کرد:

فرمانده انتظامی استان قزوین، برقراری امنیت و نظم در جامعه را با دست خالی غیرممکن خواند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فرمانده انتظامی قزوین در نخستین نشست شورای نظم عمومی استان گفت: موضوع امنیت یک کار جمعی و اجتماعی است و پلیس به عنوان بازوی اجتماعی در صف نخست مبارزه با انواع ناهنجاری ها به شمار می رود.

سردار مهدی حاجیان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت به فرموده رهبر معظم انقلاب در سال ۹۵ در این خصوص اشاره و یادآور شد: امروز اگر موضوع امنیت را به طور واضح برای مردم تشریح و تبیین نکنیم شاید خیلی از آنان نتوانند نگاه لازم را به این مولفه مهم اجتماعی داشته باشند.

 وی اضافه کرد: در کشور ما و بر اساس نظام الهی و مردمی حاکم بر آن مشارکت شهروندان را در انجام بسیاری از امور از جمله مدرسه سازی، احداث مسجد، درمانگاه و بیمارستان و همچنین کمک به تامین امنیت  را شاهدیم  و این نوع مشارکت در بسیاری از کارها راهگشا نیر بوده است.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه امروز هر کاری حتی جلب سرمایه گذار در مناطق مختلف نیازمند برقراری نظم و امنیت است، تصریح کرد: باید بپذیریم برقراری امنیت با دست خالی امکان پذیر نبوده و بدون هزینه نیست تا جایی که امروزه بالاترین بودجه کشورهای پیشرفته به این حوزه اختصاص داده می‌شود.

 وی با بیان اینکه مردم باید به پلیس در همه موارد کمک کنند،افزود: راه اندازی پلیس افتخاری در همین راستا صورت گرفته و عقیده داریم که اگر مردم با نیروی انتظامی همکاری کنند ثمره آن در نهایت به خود مردم باز می گردد.

 این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه تهدید دشمنان امروز جدی بوده و باید خودمان را در هر موضوعی تقویت کنیم، یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند که مردم باید به نیروی انتظامی کمک کند و هیچ اشکالی هم در این راستا وجود ندارد.

 به گفته وی، در حوزه کمک های مادی سازمان‌ها، نهادها و مردم می‌توانند ضمن تامین زمین مورد نیاز جهت احداث اماکن عمومی، این نیرو را در تامین تجهیزات الکترونیکی و پایان پروژه های نیمه تمام کمک کنند.

 وی ادامه داد: در حوزه کمک های غیر مادی نیز کمک به احداث اماکن انتظامی، تامین تجهیزات عمومی یا تخصصی مورد نیاز، ترویج فرهنگ وقف در حوزه امنیت، تشویق و ترغیب اصناف به همکاری اطلاعاتی با نیرو، توسعه فرهنگ‌نظارتی مردمی از طریق سامانه‌های مرتبط می تواند کمک حال این نیرو باشد.

 سردار حاجیان اضافه کرد: در حوزه کمک به نیروی انتظامی مجمع خیران در استان نیز می تواند در حوزه امنیت مشارکت جدی داشته باشد.

استان قزوین بودجه جامعه مدرسه امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر