کد خبر: 792401 A

بنیادی مطرح کرد؛

نماینده کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون بهداشت مجلس گفت:مخالف افزایش ظرفیت رشته های پزشکی عمومی و تخصصی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، بهروز بنیادی در خصوص دلیل مخالفت خود و کمیسیون بهداشت درباره عدم افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و تخصص با توجه به کمبود پزشک متخصص در شهرستان ها و استقبال فراوان نخبگان از رشته پزشکی گفت: به دلیل اینکه ظرفیت آموزشی در کشور وجود ندارد و طبق برنامه ریزی وزارت بهداشت تا ۲ سال آینده کمبود بسیاری از رشته های تخصصی که مهمترین دغدعه همه ماست برطرف می شود با این افزایش ظرفیت مخالفی هستیم.

بنیادی عضو کمسیون بهداشت مجلس با اشاره به گفته ظفرقندی رییس کل سازمان نظام پزشکی در خصوص اینکه سالانه 700 پزشک ایرانی مهاجرت می‌کنند و تعداد زیادی از پزشکان کشور و از جمله پزشکان عمومی زیادی بیکارند گفت:مشکل آن است که نتوانسته‌ایم شرایط اقتصاد سلامت و به کارگیری نیروها در مناطق مختلف از جمله مناطق محروم را تامین کنیم.

وی افزود:بر اساس ارزیابی ما مهاجرت پزشکان در سال و در حوزه عمومی حدود 400 نفر است و در حوزه پزشکان متخصص هم بین 300 تا 350 نفر است. البته این آمار کاملی نیست چرا که ما در آمارهایمان به همه منابع دسترسی نداریم.

پزشک پزشک متخصص مجلس شورای اسلامی نخبگان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر