کد خبر: 792173 A

۲ هزار و ۹۱۳ بازرسی از کارگاه های کار قزوین در چهار ماهه اول سال جاری صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه قبل ۴.۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس بازرسی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: پیش بینی ما انجام ۲ هزار و ۷۸۴ بازرسی از کارگاه های کار در سطح استان بود که طی این مدت بیش از رقم پیش بینی شده صورت گرفت.

محمد علیخانی با بیان اینکه از تعداد بازرسی های صورت گرفته حدود هشت درصد در حوزه صنعت ساختمان بوده است، اضافه کرد: ۱۶ بازرس این اداره با توجه به حساسیت این بخش و مخاطره آمیز بودن آن به شدت با هرگونه تخلف در صنعت ساختمان برخورد می کنند.

وی با اشاره به تعطیلی یک طرح بزرگ ساختمانی به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات ایمنی کارگاه های ساختمانی در شهرستان قزوین افزود:این کارگاه در راستای نظارت بر ایمنی کارگاه های ساختمانی و در قالب بازرسی های هدفمند تعطیل شد.

علیخانی گفت: کارگاه های ساختمانی از حیث ماهیت از جمله فعالیت های با ریسک بالا هستند و همین امر سبب افزایش آمار و شدت حوادث به ویژه حوادث منجر به فوت در این حوزه نسبت به سایر فعالیت ها شده است.

وی اضافه کرد: اداره بازرسی کار براساس رویکرد پیشگیری حداکثری از وقوع حوادث ناشی از کار تاکید بیشتری بر نظارت و بازرسی از کارگاه های ساختمانی دارد و از فعالیت کارگاه های متخلف به استناد ماده ۱۰۵ قانون کار جلوگیری کرده و ادامه فعالیت آنها را به رفع نواقص ایمنی منوط می کند.

علیخانی افزود: اقدامات بازرسان اداره تعاون برای کاهش حوادث ناشی از کار در این حوزه با قاطعیت و جدیت بیشتری ادامه می یابد تا قوانین و مقررات ایمنی در کارگاه های ساختمانی به بهترین نحو اجرایی شوند.

در استان قزوین ۱۶هزار کارگاه فعال مشمول قوانین کار وجود دارد که ۱۶۵ هزار کارگر در آنها مشغول فعالیت هستند.  

 

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین صنعت قوانین و مقررات بازرسی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر