کد خبر: 791364 A

فرماندار اردکان خبر داد:

فرماندار اردکان با بیان اینکه صنوف آلاینده و مزاحم شهری ساماندهی می‌شوند، گفت: انتقال کارگاه‌های مزاحم شهری این شهرستان بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز شهابی‌زاد در نشستی با حضور جمعی از اصناف اظهار داشت: وجود کارگاه‌های مزاحم شهری، نارضایتی مردمی و وضعیت ناخوشایندی را در شهر اردکان به‌وجود آورده است.

 وی ادامه داد: در سال‌های گذشته، در خصوص استقرار واحدهای صنفی ارزیابی و کارشناسی دقیقی صورت نگرفته و به همین دلیل تبعات زیادی بر کالبد شهری، آرامش مردم و محیط زیست گذاشته است.

شهابی‌زاد با اشاره به این‌که ساماندهی واحدهای آلاینده در محدوده شهری در حیطه وظایف شهرداری‌ها قرار می‌گیرد؛ اضافه کرد: در همین راستا از سال ۱۳۸۶ شهرک اصناف آلاینده شهری در اردکان پایه‌ریزی شده اما به‌دلیل عدم رسیدگی کافی، به کارآیی لازم نرسیده است.

فرماندار اردکان با بیان این‌که باید با روش‌های تشویقی و اهرم‌های قانونی، موضوع واحدهای مزاحم شهری به نتیجه برسد افزود: عدم وجود راه دسترسی مناسب یکی از موانع و علل بی‌انگیزگی صاحبان این صنوف برای استقرار در شهرک مذکور است.

وی بیان داشت: شهرداری اردکان مأموریت یافته تا مسیر دسترسی به این شهرک را ظرف مدت یک‌ماه ساماندهی و اصلاح کند تا زیرساخت مناسب برای اصناف نیز فراهم شود.

شهابی‌زاد همچنین از واگذاری ۸۱ واحد در این شهرک خبر داد و گفت: طی یک بازه زمانی مشخص، واحدهای مستقر در شهر به این مکان منتقل شده و طرح توسعه شهرک نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی هدف از این کار را حذف کارگاه‌های آلاینده به‌خصوص آلاینده‌های صوتی عنوان کرد و افزود: رفع مشکلات برق، فضای سبز و به‌ویژه مسیر دسترسی از اولویت‌هایی است که مدنظر قرار خواهد گرفت.

یزد اصناف آلاینده مشاغل مزاحم شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر