کد خبر: 791122 A

اسدی خبر داد:

مدیر پروژه های سرمایه‌گذاری برنامه های اشتغال فراگیر و روستایی گفت: 133 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد و توسعه اشتغال روستایی و عشایری در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا،"رامین اسدی" در نشست با اعضای دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و روساء و کارشناسان بانک‌های عامل در استان هرمزگان، با اعلام این خبر افزود: 476 هزار و 596 طرح از سوی دستگاه‌های اجرایی معرفی شده که تاکنون 242 هزار و 857 طرح تایید و بیش از 20 هزار طرح نیز در دست بررسی است.

وی اظهار داشت: بیش از 60 درصد متقاضیان استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کشور را افرادی با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم تشکیل می‌دهند که با توجه به تغییر نگاه جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از پشت میزنشینی به تولید، باید تحصیل کرده ها توجه بیشتری نسبت به کارآفرینی داشته باشند.

اسدی بر تکمیل زنجیره تولید تاکید و اضافه کرد: در برخی شهرهای کوچک با تکمیل این زنجیره شاهد افزایش تولید، اشتغال و سودآوری زیادی هستیم و انجام کارهای تیمی و گروهی و پرهیز از جزیره ای عمل کردن در عرصه تولید یکی از عوامل مهم موفقیت است.

وی بر پرداخت تسهیلات به رشته های اولویت دار اشتغال تاکید کرد و گفت: باید طرح های اشتغال را به سمت طرح‌های توجیهی و اولویت دار هدایت کرد.

مدیر پروژه های سرمایه گذاری برنامه های اشتغال فراگیر و روستایی بیان داشت: استان هرمزگان و بویژه شهرستان قشم ظرفیت‌های متعددی در بخش‌های مختلف اقتصادی برای تولید و اشتغال دارد که با توجه به پتانسیل‌های موجود و تسهیلات و کار کارشناسی شده باید از این موقعیت در جهت توسعه و ایجاد اشتغال استان استفاده کرد. 

وی بر جذب تسهیلات اشتغال در استان تاکید و تصریح کرد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نهایت همکاری را داشته باشند.

اسدی همچنین اظهار داشت: طرح‌هایی که توانایی ارائه وثیقه را ندارند می‌توان طرح‌های پشت نوبتی را جایگزین آنها کرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست گفت: بیش از 396 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به استان اختصاص داده شده که تاکنون حدود 262 میلیارد تومان آن برای  1735 طرح پرداخت شده است.

هادی ابراهیمی افزود: پیش بینی اشتغال این طرحها  7 هزار و 133 مورد است.

 وی بر هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در راستای تسریع روند پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی تاکید کرد.

اشتغال دیپلم سرمایه گذاری قشم مدیرکل تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر