کد خبر: 790998 A

وزیر فرهنگ و ارشاد مطرح کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان هرمزگان دارای بالاترین هم زیستی هم‌گرایانه مذاهب بوده است و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری دارد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان بیان کرد: استان هرمزگان همواره از دیرباز تاکنون از زوایای بسیاری برای نظام و میهن اسلامی مهم و محترم بوده است.

وی عنوان کرد: استان هرمزگان به لحاظ راه های ارتباطی ایران، سپردفاعی و همچنین حفظ استقلال کشور و فرهنگ بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: اگر یک زمانی اقتصاد یا سیاست مبنای توسعه اجتماعی به حساب می‌آمد امروز سرمایه‌های اجتماعی مبنای توسعه اجتماعی بوده و کشوری که می تواند از این سرمایه‌ها استفاده کند به توسعه خواهد رسید.

وی اظهار کرد: پایه ظرفیت‌سازی در توسعه اجتماعی فرهنگ است که سرمایه اجتماعی را کشف می‌کند و در اختیار توسعه اجتماعی قرار می‌دهد.

صالحی ابراز کرد: فرهنگ مبنای توسعه اجتماعی است و تحقق توسعه اجتماعی نیازمند متناسب بودن شرایط لازم است در غیر این صورت، حرکت یا صورت نمی‌گیرد یا به کندی انجام می‌شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: آن چیزی که به عنوان شورای انقلاب فرهنگی در تکمیل شورای فرهنگ عمومی است یک شبکه مویرگی گسترده در سراسر کشور است و این شبکه گسترده تنها شبکه در اختیار است که می‌تواند برنامه‌ریزی‌های کلان در سطح کشور و استان را با نگاه هم‌افزایی و تقویت بنیان‌ها را انجام دهد.

صالحی با بیان این که در پژوهشگاه فرهنگ و ارشاد فرهنگ اجتماعی کشور را به شکل ملی پایش می‌کنیم، ادامه داد: یکی از کارهایی که انتظار می‌رود جریان توسعه استان انجام دهد این است که رصد پایش اجتماعی اش از کشور دقیق‌تر باشد.

انقلاب سرمایه فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر