کد خبر: 790980 A

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین عنوان کرد:

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین عنوان کرد: نیاز است مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی در خصوص تجارت بین الملل مورد بازنگری قرار گیرد و بر اساس روش های جدید انتقال ارز تدوین شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی که با پنج مصوبه و به ریاست عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و با حضور مدیران دستگاه های استان برگزار شد با اشاره به ضرورت تامین اعتبار برای مبارزن با آفت مگس زیتون بیان کرد: استان قزوین یکی از قطبهای اصلی زیتون و روغن زیتون کشور است و یکی از معضلات اصلی آفت مگس زیتون است.

وی گفت: با توجه به ایجاد درآمدزایی استان در حوزه تولید زیتون، ایجاد اعتبار جهت مبارزه با آفت زیتون، نیاز به پیگیری کارشناسی شده دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین اظهار کرد: با توجه به تحریم های ناعادلانه از سوی آمریکا متاسفانه فعالان اقتصادی ما در حوزه بین الملل را درگیر کرده است.

بخشنده عنوان کرد: علیرغم اینکه تمام بانک های ما برای حل این مشکل یعنی حذف گواهی بازرسی از مبدا تلاش می کنند اما کماکان ما با قوانین زمان عادی با این معظل برخورد می کنیم. ما خواهان حذف این دو مدرک برای فعالان اقتصادی هستیم.

وی افزود: با اشاره به طرح های پیشنهادی برای ایجاد زیرساخت های مراکز توریسم درمانی و جذب توریست سلامت و برنامه های فرهنگی هفته قزوین عنوان کرد: با توجه به تحریم ها فرصت بسیار خوبی در کشور ایجاد شده که بحث توریسم درمانی یکی از این فرصت هاست.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین اضافه کرد: توریسم درمانی، منابع بسیار خوب ارزی برای کشور است و با درآمدهای خوبی که در استان ایجاد می کند می تواند زیرساخت های پزشکی استان را نیز تقویت کند.

 بخشنده با اشاره به برنامه های هفته قزوین ادامه داد: با مشارکت سازمان میراث فرهنگی استان، جشنواره ای با عنوان پایتخت صفوی با حضور استان های آذربایجان، اصفهان و قزوین  بعد از ایام محرم و صفر در آبان ماه برگزار می شود که اگر امروز کلیات طرح تصویب شود، این جشنواره برگزار خواهد شد.

این مسئول در بحث استارپ آپ ها عنوان کرد: استارت آپ ویکن در سطح دانشجویی در طول سه روز برگزار می شود که در سطح دستگاه های دولتی، استارت آپ هایی که در مرحله رشد هستند و در فضای کسب و کار قرار گرفته اند، می توانند در حوزه گردشکری ضور یافته و فرصتی برای معرفی خود خواهند داشت.

وی گفت: مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی در خصوص تجارت بین الملل مورد بازنگری قرار گیرد و بر اساس روش های جدید انتقال ارز تدوین شود.

 

ارز استان قزوین بانک مرکزی تجارت محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر