کد خبر: 790926 A

با هدف معرفی جاذبه‌‏های گردشگری ؛

امید امینی‌مقدم، دوچرخه سوار کاشمری گفت: بنا دارم برای اولین بار مسیر زادگاه شیخ احمد جامی تا مزار این عارف و صوفی بنام را رکاب بزنم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، امید امینی مقدم در این خصوص گفت: در طی این مسیر سعی دارم ضمن حضور در اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرهای مختلف به معرفی گردشگری بخش کوه‌سرخ به خصوص روستای نامق که زادگاه شیخ احمد جامی است، بپردازم.

امینی مقدم که از شش سال قبل به صورت حرفه‎ای دوچرخه‌سواری می‎کند، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی صورت گرفته 1800 تا 2 هزار کیلومتر کل مسیری است که رکاب خواهم زد.
.
وی بیان کرد: سه تا چهار هفته زمان می‎برد تا این مسیر به پایان برسد و روزانه 10 تا 12 ساعت رکاب‌زنی مفید دارم. این سفر از روستای نامق آغاز می‎شود و برای رسیدن به تربت جام از شهر ریوش، روستای البلاغ، سبزوار، شمال خراسان و شهرهای بجنورد، شیروان، قوچان، اسفراین، مشهد و سرخس عبور خواهم کرد.

وی گفت: بعد از پایان این حرکت در مسیر تخت سلیمان رکاب‌زنی خواهم کرد. 

در ادامه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر نیز عنوان کرد: امید امینی‌مقدم، دوچرخه سوار 43 ساله کاشمری مسیر خود را از روستای نامق زادگاه شیخ احمد جامی در بخش کوهسرخ آغاز کرده و تا مزار وی در تربت‌جام رکاب می‌زند.

رضا یوسفی بیان کرد: این حرکت برای اولین بار با هدف معرفی بخش کوهسرخ و جاذبه‌های گردشگری این منطقه انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه منطقه کوهسرخ به رغم پتانسیل‌ها و استعدادهایی که دارد اما تاکنون به خوبی معرفی نشده است، گفت: این دوچرخه‌سوار با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و همچنین گردشگری داخلی اقدام به رکاب‌زنی با دوچرخه کرده است.

شیخ احمد جامی در روستای نامق به دنیا آمد و اکنون مدفن و مقبره وی در شهرستان تربت‌جام در استان خراسان‌رضوی واقع شده است.

 
تربت جام دوچرخه سواری صنایع دستی و گردشگری گردشگری معرفی جاذبه های گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر