کد خبر: 790867 A

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین خبر داد:

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین از میزبانی قزوین در 5 رشته المپیادهای برتر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عباس علایی مقدم مدیرکل سازمان ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی جوانان که به ریاست عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد با بیان اینکه سال گذشته قزوین 136 میزبانی کشوری داشت گفت: در سال گذشته میزبانی 33 اردوی تیم ملی در قزوین برگزار شد.

وی گفت: سال گذشته طرح سنجش دختران و مادران روستایی در 24 روستا برگزار شد که در این طرح آموزش و پروش و امور روستایی استان نیز همکاری داشتند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین اظهار کرد: در این طرح کسانی که ناهنجاری داشتند معرفی و برنامه های اصلاحی به آنان داده می شود.

علایی مقدم عنوان کرد: آموزش و پرورش استان، می تواند با قرار دادن دانش اموزان بیشتر در اختیار ما، روند این طرح را تسریع بخشد چرا که سال گذشته به دلیل کمرنگ بودن حضور دانش آموزان در این طرح، زنان بین 45 تا 65 سال سنجش شدند.

وی افزود: امسال علاوه بر ناهنجاری اسکلتی تلاش بر اینکه حرکت های مناسب ورزشی به انان ارائه داده شود نیز جزو برنامه های ما می باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین اضافه کرد: هر چه از مراکز استان ها دورتر می شویم ناهنجاری ها بیشتر می شود که باید این امر فرهنگ سازی شود.

علایی مقدم تصریح کرد: طرح خوشه چین و تابستان با ورزش با شعار تابستان جذاب و خانواده فعال که در جهت نشاط اجتماعی، امید به زندگی، غنی کردن اوقات فراغت در روزهای ٥ شنبه و جمعه برگزار می شود از برنامه های اداره کل ورزش است.

وی با بیان اینکه المپیاد استعدادهای برتر که 4 سال است در حال برگزاری است، ادامه داد: سال گذشته ما در 60 رشته حضور داشتیم که به 40 مدال ارزشمند دست پیدا کردیم و مقام 17 کشوری را کسب کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین  بیان کرد: امسال 520 نفر از استان شرکت کردند که 58 رشته ویژه آقایان و 41 رشته ویژه بانوان است و قزوین امسال 5 میزبانی را به عهده دارد.

استان قزوین فرهنگ سازی مدیرکل ورزش و جوانان ناهنجاری ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر