کد خبر: 790839 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به هموطنان جنوب کشور هشدار داد تا از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و روخانه‌های فصلی خودداری کنند.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: امروز بعد از ظهر نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان و نیمه جنوبی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید موقتی را شاهد خواهند بود.
 
گودرزی افزود: در شمال کشور و استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌هایی همچون البرز، قزوین، سمنان، تهران برای امشب رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق پیش بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه یکشنبه و دوشنبه با شدت و ضعف بارش‌ها در مناطق مذکور ادامه دارد، تصریح کرد: توصیه ما به هموطنان در جنوب کشور این است که از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و روخانه‌های فصلی و همچنین به منظور جلوگیری از برق گرفتگی از تردد در مناطق کوهستانی و مرتفع خودداری کنند.
 
گودرزی گفت: با تاکید بر اینکه آب‌های دریای عمان برای ۳ روز آینده به ویژه قسمت‌های شرقی مواج و متلاطم است، برای شرق کشور به ویژه منطقه زابل همچنان وزش باد و گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی می‌شود.
 
وی عنوان کرد: برای ۳ روز آینده برای بعد از ظهر‌ها در جنوب سمنان، جنوب تهران، استان‌هایی همچون قم، البرز و مرکزی افزایش سرعت وزش باد را پیش بینی شده است و در تهران نیز امروز کمی ابری بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید را شاهد خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه بیشینه دما در تهران ۳۸ درجه است، از سالم بودن کیفیت شاخص هوا خبر داد.
 
کارشناس سازمان هواشناسی کشور افزود: شهرکرد با دمای ۱۳ درجه خنک‌ترین منطقه کشور و اهواز با ۴۷ درجه گرم‌ترین منطقه است.

برق سازمان هواشناسی شاخص اهواز شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر