کد خبر: 790768 A

با تلاش کارشناسان اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان سیاهکل در استان گیلان ، دومین میمون که در محدوده آبینام سیاهکل مشاهده شده بود زنده گیری شد.

به گزارش ایلنا، پیرو گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده سه قلاده میمون در حاشیه جاده محدوده آبینام شهرستان سیاهکل و اعزام مامورین یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی موضوع زنده گیری میمون ها، کارشناسان اعزامی موفق شدند دومین  میمون رها شده را زنده گیری کنند.
 
سامان علی نژاد رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش گیلان گفت: در جستجو‌های انجام شده موفق شدیم یکی دیگر از میمون‌ها را که از نژاد رزوس است با استفاده از تفنگ بیهوشی زنده گیری کنیم، همچنان جستجو برای یافتن سومین میمون ادامه دارد.
 
علی نژاد با بیان اینکه این میمون‌ها احتمالا توسط مردم و یا مسافران در این منطقه رها شده اند تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در جستجوی دو میمون دیگر هستند و به محض مشاهده نسبت به زنده گیری آن‌ها اقدام می‌شود.
 
علی نژاد گفت: با توجه به اینکه این جانور به این اکوسیستم تعلق ندارد لازم است از پیوستن آنان به محیط زیست منطقه جلوگیری شد؛ تا به چرخه طبیعی و تنوع طبیعی منطقه آسیبی نرسد.
 
روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از مردم منطقه و مسافران در خواست می‌کند تا در صورت مشاهده این دو قلاده میمون از هر گونه اقدام خودسرانه خودداری کرده و مراتب را در اسرع وقت به پاسگاه‌ها و یا ادارات محیط زیست شهرستان و یا تلفن ۲۷-۰۱۳۳۳۸۲۴۶۲۶ اطلاع دهند.

جاده جنگل حفاظت محیط زیست محیط زیست علی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر