کد خبر: 790701 A

لاری خبر داد:

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ۲۱ طرح خوابگاه دانشجویی در کشور ۲ خوابگاه کامل شده و یک خوابگاه به بهره‌برداری رسیده و مابقی هنوز ناتمام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، دکتر سیما سادات لاری جمعه در حاشیه بازدید از کانون جهادی صراط الحمید در بخش میان جلگه نیشابور گفت: با توجه به تورمی که پیش آمد پیش بینی های قبلی برای برآورد میزان اعتبار جهت تکمیل این طرح ها نیاز به بازنگری دارد.

وی در این خصوص چنین بیان داشت: در این زمینه تمهیداتی برای اخذ وام های مناسب و اختصاص درآمدهای مخصوص هر دانشگاه به این حوزه در نظر گرفته شده تا این طرح ها سریعتر به بهره برداری برسند.

لاری با اشاره به اینکه تاکید وزیر بهداشت بر حل هر چه سریعتر مشکلات بودجه طرح های عمرانی است، افزود: اکثر خوابگاه های دانشجویی فرسوده و در سطح شهرها پخش شده اند و هر ساله پول زیادی برای مرمت و تعمیر آنها هزینه می شود.

وی با توجه به اینکه اولویت ما اسکان دانشجویان در خوابگاه های استاندارد و متمرکز است که باعث کاهش قابل توجه هزینه های ایاب و ذهاب دانشجویان می گردد، اظهار کرد: سرانه فرهنگی هر دانشجو ۳۲ میلیون ریال است که این مبلغ در هر دانشگاهی متفاوت است و از سال آینده بودجه فرهنگی دارای ردیف اعتبار مستقل خواهد شد.

گفتنی است کانون جهادی صراط الحمید متشکل از ۷۰ دندان پزشک در راستای ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی به مردم مناطق کم برخوردار نیشابور از سی ام تیرماه ۱۳۹۸ کار خود را آغاز کرده است که در طی این بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با خانواده شهید محمد حسین تقی آبادی در نیشابور دیدار و دلجویی کرد.

خانواده مشکلات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر