کد خبر: 790568 A

بزودی در آذربایجان غربی برگزار می شود؛

قصه‌گویی از کهن‌ترین و موثرترین هنرهای قدیمی است و در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سعی می‌شود در این دنیای مدرن، چراغ قصه‌گویی نه تنها روشن نگاه داشته شده، بلکه هر روز پرفروغ‌تر شود.

جواد زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه، بااعلام این مطلب به برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان اشاره کرد وافزود: این دوره از جشنواره در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای سه گروه دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها آذر ماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت قصه و قصه‌گویی افزود: قصه‌گویی از کهن‌ترین و موثرترین هنرهای قدیمی است و در کانون سعی می‌شود در این دنیای مدرن، چراغ قصه‌گویی نه تنها روشن نگاه داشته شده، بلکه هر روز پرفروغ‌تر شود.

زاهدی به شرایط شرکت در بخش صحنه‌ای این جشنواره اشاره و تصریح کرد: قصه‌گویی به صورت تک نفره و در مدت زمان حداکثر ۱۵ دقیقه و تصویربرداری از قصه‌گویی در نمای باز ( لانگ‌شات)  از جمله شرایط شرکت در بخش صحنه‌ای است.

زاهدی ادامه داد: همچنین در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای تمامی گرو‌های سنی از سراسر کشور می‌توانند با موضوع« قصه زندگی من»در فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه، امیدها، شادی‌ها و آرزو‌های زندگی خود را به شیوه‌ای مستند گونه روایت کنند و در این بخش علاقمندان نیز فیلم قصه‌های خود را تا ۱۰ مهر سال جاری در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند.

وی اذعان کرد: همچنین روایت قصه از زبان یک راوی، ارسال فیلم در قالب mp۴ و حجم حداکثر ۴۰۰ مگابایت و تصویربرداری با استفاده از دوربین و موبایل به صورت افقی و دارای صدای مطلوب از شرایط بخش قصه‌گویی ۹۰ ثانیه اعلام شده است.

 

مادر بزرگ جشنواره بین المللی قصه گویی در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر