کد خبر: 790411 A

یزدانی مطرح کرد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: نبود اعتبار کافی برای بهبود استانداردها و پروژه‌های بهداشتی نیمه تمام یکی از چالش‌های جدی حوزه بهداشت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، محمد جواد یزدانی در جلسه با اعضای کمسیون بهداشت مجلس که با حضور مسئولان در این شهرستان برگزار شد،گفت: هرچند از نظر بهداشت 170 هزار نفر جمعیت داریم اما از نظر درمان در منطقه‎ای واقع شده‌ایم که شهرهای مجاور امکانات درمانی قوی ندارند و ما آنها را پوشش می‌دهیم.

وی افزود: اکنون یکی از چالش‌ها در حوزه بهداشت و درمان شهرستان کمبود نیروی انسانی است به طوری که  1158 مورد پست داریم که 749 مورد آنها بلاتصدی هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار کرد: کمبود نیرو موجب شده در خدمات‌رسانی مطلوب با مشکل مواجه باشیم، هرچند بهترین عمل‌ها را انجام می‌دهیم اما به دلیل کمبود نیروی خدماتی نارضایتی‌هایی به وجود می‌آید.

یزدانی با بیان اینکه در اورژانس‌ها به شدت با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، بیان کرد: نبود اعتبار کافی برای بهبود استانداردها و پروژه‌های بهداشتی نیمه تمام یکی از چالش‌های جدی است.

وی وجود واحدهای بهداشتی فرسوده و نبود اعتبار لازم، عدم پرداخت مطالبات بیمه و پرداخت نشدن کارانه پزشکان را از دیگر مشکلات ذکر کرد.

 در این نشست ناصری رئیس نظام پزشکی کاشمر و مالکی نماینده نظام پرستاری به بیان نظارت و دیدگاه‌های خود پرداختند .

حوزه بهداشت و درمان شبکه بهداشت و درمان مشکلات نیروی انسانی امکانات درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر