کد خبر: 790322 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بیشتر استان‌های کشور شاهد رگبار باران و خیزش گرد و غبار خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری در خصوص پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور با بیان این مطلب افزود: در سواحل دریای خزر کاهش دما همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی گفت: در بخش های شمالی آذربایجان شرقی و غربی در ساعات بعد از ظهر احتمال وقوع رگبارهای شاید به شکل سیل‌آسا در برخی نقاط وجود دارد که از بومی ها و مسافران می خواهیم از اسکان در اطراف رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

اصغری افزود: در شمال شرق کشور رگبار با تاخیر اتفاق می افتد و فردا و پس فردا شرایط برای بارش مهیا می‌شود. مسافرانی که قصد سفر به مشهد مقدس از جاده های شمالی را دارند در مسیر با بارش باران مواجه خواهند شد و بعد از ظهرها شدت ناپایداری ها بیشتر است.

وی گفت: مشابه این شرایط را در شرق کشور با وزش باد و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان داریم و در بخشی از کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی وزش باد موجب خیزش گرد و خاک و حتی کاهش کیفیت هوا می شود.

به گفته اصغری، در جنوب شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، جنوب هرمزگان ، کرمان و بخش‌هایی از استان فارس همه شرایط برای جاری شدن آب های سطحی فراهم خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: در جنوب غرب کشور هم وزش باد با خیزش گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود و در بستان ، شادگان و آبادان این وضع حاکم است و در سواحل شرقی خوزستان هم هوا شرجی خواهد بود.

اصغری افزود : در ارتفاعات مرکزی زاگرس شامل استان چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد ، بستر برای ظهور ابرهای باران زا و رگبارها خفیف فراهم است و در استان های مرکزی ، قم ، اصفهان ، یزد ، جنوب سمنان و همین طور جنوب تهران ، هوا در ساعات بعد از ظهر با گرد و غبار آلوده خواهد شد.

وی گفت: در ارتفاعات سمنان، بلندی های استان البرز و قزوین باید منتظر ظهور گرد و خاک باشیم و در خراسان رضوی به ویژه در منطقه سبزوار سرعت باد قابل توجه خواهد بود.

استان های کشور سازمان هواشناسی سیل قم گرد و غبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر