کد خبر: 790282 A

غفارپسند خبر داد:

بیماران بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) لامرد، از خدمات میکروسکوپ فوق پیشرفته برای اعمال جراحی مغز و اعصاب، پیوند عصب چشم و گوش و حلق و بینی خدمات نوینی بهره مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا، فریبرز غفارپسند رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد گفت: این میکروسکوپ جراحی با مجهز بودن به سیستم زوم دیجیتال و آنالوگ، فوکوس خودکار، تصویربرداری با کیفیت HD، بزرگنمایی ۲۰ برابری و امکان دید رنگی Florescent و آنژیوگرافی هنگام عمل برای انجام اعمال جراحی تومور‌های مغزی، اعمال جراحی کف جمجمه، اعمال جراحی آنوریسم‌های مغزی و ناهنجاری‌های عروق مغز و تومور‌ها و ناهنجاری‌های نخاع به کار می‌رود.

وی افزود: از این میکروسکوپ در جراحی‌های پیوند عصب، جراحی‌های پیشرفته چشمی و گوش و حلق و بینی نیز استفاده می‌شود.

غفارپسند ادامه داد: این میکروسکوپ مجهز به دو مانیتور بزرگ ۲۹ و ۵۵ اینچی است که امکان مشاهده عمل جراحی از سوی آموزش گیرندگان در اتاق عمل را فراهم می‌کند و با بهره گیری از حافظه داخلی، امکان ضبط فیلم‌های جراحی با اتصال به شبکه اینترنت و امکان جراحی از راه دور (تله سرجری) نیز فراهم می‌شود.

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) لامرد گفت: با بهره گیری از این میکروسکوپ فوق پیشرفته جراحی، می‌توانیم اعمال جراحی پیشرفته مغز و اعصاب را با دقت و کیفیت بالاتری در این مرکز انجام دهیم و از اعزام بیماران منطقه، به مرکز استان جلوگیری شود.

غفارپسند گفت: این میکروسکوپ با هزینه‌ای افزون بر ۱۰ میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پرشکی شیراز خریداری شده است.

اینترنت بیمارستان جراحی مغز مغز و اعصاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر