کد خبر: 790229 A

معاون رئیس‌جمهور در قزوین خبر داد:

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به حضور مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در بازدید از جاده در دست احداث رحیم آباد به کلاچای، تصمیم‌گیری لازم برای تسریع در احداث این جاده اتخاذ خواهد شد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه سفر به استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تنها مسیر ارتباطی بین استان قزوین به استان گیلان راهی است که در دست استفاده بوده و به جز منجیل به رودبار، بقیه راه هموار است.

وی افزود: این مسیر همواره با ازدحام جمعیت به ویژه در تعطیلات در مسیر ارتباطی موجود مواجه است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: از سال‌های گذشته، راه دیگری بین قزوین به گیلان آغاز شده که این جاده هم در قطعه‌ای از محدوده قزوین و هم قطعه‌ای از محدوده گیلان با موانع زیست محیطی مواجه شده است.

نوبخت اضافه کرد: برای دولت این بحث مهم است که ضمن توسعه راه‌ها، به هیچ وجه حق تخریب محیط زیست را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز با مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست کشور مقرر شده جاده در دست احداث رحیم آباد به کلاچای را به صورت میدانی با استانداران دو استان قزوین و گیلان و مسئولان ذیربط بازدید کنیم و اگرموانعی وجود داشته باشد ضمن تسریع در کار، مشکلات زیست محیطی را رفع کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به حضور مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در خصوص جاده در دست احداث رحیم آباد به کلاچای که سال‌ها معطل مانده و با کندی پیش می‌رود، تصمیم گرفته و در احداث این جاده تسریع خواهد شد.

استان قزوین جاده حفاظت از محیط زیست رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر