کد خبر: 790167 A

دانشگاه حکیم سبزواری برای سال تحصیلی جدید، چهار رشته در مقطع کارشناسی و چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد به لیست رشته‌های خود اضافه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، محمدرضا معین فرد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری در این خصوص گفت: رشته‌های «معماری و انرژی» ، «مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب»، «مهندسی شیمی گرایش زیست پزشکی»، «مهندسی عمران گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی» در مقطع کارشناسی ارشد در در لیست رشته‌های این دانشگاه قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین رشته‌های «آمار و سنجش آموزشی»، «برنامه‌ریزی اجتماعی و تعاون» و «علوم کامپیوتر» و «ادیان و عرفان» در مقطع کارشناسی در دانشگاه حکیم سبزواری ایجاد شد.

وی اظهار کرد: این رشته‌ها پس از ارزیابی دفتر گسترش از پتانسیل‌های آموزشی و آزمایشگاهی و اعضای هیئت علمی به دانشگاه واگذار شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: افزایش این رشته‌ها در دانشگاه حکیم بیانگر این مطلب است که دانشگاه هم عضو هیئت علمی متخصص داشته و هم  از امکانات آموزشی و پژوهشی مطلوب برخوردار بوده که توانسته است موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای صدور مجوزهای  تاسیس رشته‌های جدید، دریافت کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: گسترش رشته‌های جدید در دانشگاه حکیم سبزواری بر مبنای آینده‌نگری و نیاز سنجی جامعه و بازارکار صورت می‌گیرد.

تحصیلات تکمیلی کارشناسی معماری مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر