کد خبر: 790144 A

سهمیه بازسازی تعداد واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده خراسان رضوی از هزار و ۵۸۰ واحد روستایی به چهار هزار و ۶۸۰ واحد شهری و روستایی افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وحید قربانی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب  گفت: بر اساس اعلام کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استانداری خراسان رضوی این افزایش سهمیه در راستای افزایش حمایت از مناطق سیل زده صورت گرفته است و هم اکنون ابلاغ این مصوبه به استان درحال طی مراحل اداری است.

قربانی فرآیند بازسازی واحدهای خسارت دیده را در ۱۹ شهر استان تشریح کرد و افزود: تشکیل پرونده برای ۱۴ واحد شهری و ۹۲۶ واحد روستایی، صدورپروانه برای  هشت  واحدشهری و ۷۶۷ واحد روستایی و معرفی به بانک برای هشت واحدشهری و ۹۱۲ واحدروستایی، انعقاد قرارداد برای هفت واحد شهری و ۶۵۲ واحد روستایی و آواربرداری ۴۱۵ واحد روستایی تاکنون انجام شده است.

وی ادامه داد: در جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی مقرر شد حداکثر تسریع و تسهیل در زمینه مسائل تامین اجتماعی، صدورپروانه و اخذ عوارض صورت گیرد و روند بازسازی و نوسازی، معطل چنین مواردی نشود.

تامین اجتماعی خراسان رضوی سیل شهری و روستایی مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر