کد خبر: 790128 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: برای افزایش همکاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با ترکمنستان آمادگی داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد،  علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار الیاس گریپ‌اف سرکنسول جمهوری ترکمنستان در مشهد که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در حوزه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی پیشینه بسیار خوبی دارد به ویژه آنکه پس از استقلال جمهوری ترکمستان روند رو به رشدی داشته است.

وی افزود: حدود یک ماه قبل آقای دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران به بنده ماموریت دادند که به دنبال گسترش روابط با جمهوری ترکمنستان باشیم و برای تحقق این مهم آمادگی داریم در قالب کارگروه های مشترک، در جهت منافع دوطرف گام برداریم.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ما برای رفع مشکلات موجود در مسیر توسعه همکاری ها در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آمادگی داریم و کنسولگری ترکمنستان در مشهد هم می تواند در این مسیر نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه توسعه مناسبات ایران و ترکمنستان را نباید به رفع برخی اختلافات در برخی از حوزه ها مشروط کرد، ادامه داد: مرز باجگیران و سرخس فرصت بسیار خوبی برای افزایش همکاری ها به شمار می رود و حیف است که از این ظرفیت ارزشمند استفاده نشود؛ علاوه بر این، خراسان‌رضوی با توجه به نزدیکی به عشق آباد پتانسیل های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها دارد .

سرکنسول ترکمنستان در مشهد هم با ابراز خرسندی از دیدار با استاندار خراسان رضوی گفت: برای توسعه مناسبات بین ترکمنستان و ایران اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است اما با این حال از گسترش بیش از پیش همکاری ها استقبال می کنیم.

الیاس گریپ‌اف افزود: برای توسعه همکاری ها و تعامل سازنده برنامه های مشترکی را در دستورکار داریم که یکی از آن ها، برگزاری گردهمایی فعالان اقتصادی و تجار ترکمنستانی در مشهد است.

اقتصادی و سیاسی ایران ترکمنستان خراسان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر