کد خبر: 790123 A

فرماندار قوچان خبر داد:

فرماندار شهرستان قوچان از خرید توافقی 26 هزار تن گندم بذری و دولتی برای آرد مصرفی، از کشاورزان قوچان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، هادی رجایی‌نیا در جلسه شورای اداری  شهرستان قوچان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد، ضمن اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در برخی حرفه‌ها، از کم بودن مهارت‌ها سخن گفت، مطرح کرد: ظرفیت برای ایجاد اشتغال در قوچان زیاد بوده و توان ارائه خدمات نیز وجود دارد، اما حلقه مفقوده‌ای در این بین  است که می بایست رفع گردد.

وی با عنوان این مطلب که پرداخت مالیات، یکی از آموزه‌های دینی ما می باشد که یکی از روش ها، برای تأمین مالی حکومت بوده است، تاکید کرد: عدالت اجتماعی باید در حوزه مالیات برقرار شود و پایه‌های مالیاتی و فرارهای موجود در این حوزه نیز باید مورد شناسایی قرار گیرد.

فرماندار قوچان همچنین ضمن اشاره به دستورالعمل جدید استانداری خراسان رضوی مبنی بر ضرورت سکونت مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل خدمت و حوزه جغرافیایی تحت مأموریت آن ها،  اذعان داشت: لیست مدیرانی که در شهرستان سکونت ندارند به استانداری اعلام می‌شود تا به ادارات کل نیز اطلاع داده شود و مدیران دستگاه‌های شهرستان باید در سریع‌ترین زمان ممکن این مسئله را پیگیری و تعیین تکلیف نمایند.

رییس شورای اداری شهرستان قوچان  با تاکید بر این که توسعه همه‌جانبه، باید مد نظر دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد، مهم‌ترین اصل در این زمینه را شناخت منطقه و مجموعه اداری تحت امر تلقی کرد و افزود: تهیه طرح سند توسعه اشتغال روستایی برای تمام روستاهای قوچان در دستور کار قرار گرفته تا در روستاها شغل پایدار ایجاد شود.

هادی رجایی نیا نسبت به اینکه برخی از مسوولان اطلاعات جامعی نسبت به مجموعه تحت مدیریت خود ندارند ابراز ناراحتی و گلایه کرد و در این خصوص خاطر نشان کرد: دستگاه‌های استانی باید اختیارات ادارات شهرستانی را افزایش بدهند، مدیران نیز می بایست  پاسخگوی مردم باشند و نباید توقع، انتظارات و گلایه‌های مردم را نابه‌جا بدانند.

وی همچنین از خرید 26 هزار تن گندم خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بالغ‌بر 26 هزار تن گندم توافقی، بذری و دولتی برای آرد مصرفی در قوچان از مردم خریداری‌ شده درصورتی‌که سال گذشته در کل فصل برداشت گندم میزان خریداری‌ شده 8 هزار تن بوده و به‌طورقطع خریداری در سال جاری در پایان فصل افزایش پیدا خواهد کرد. 

امام‌جمعه قوچان نیز ضمن حضور در این مراسم، اعمال کارگزاران نظام اسلامی را برای حصول موفقیت نیازمند برنامه‌ریزی مدون دانست و بیان کرد: کارگزاران در این نظام باید محور هدف را مدنظر قرار دهند و اولویت‌ها در دستور کار داشته باشند و بدانند نظام اسلامی چه اهدافی را ترسیم کرده است.

حجت الاسلام محمدعلی دستجردی با اشاره به این موضوع که در نظام اسلامی خط قرمزهایی وجود دارد و باید آن ها رعایت شود، یادآور شد: اهدافی که در این نظام ترسیم می‌شود باید ویژگی جمهوریت را داشته باشد و بعدازآن دیده شود که آیا مشروعیت دارد یا نه.

وی در ادامه به این موضوع که دشمن برای نظام اسلامی برنامه ها دارد و به دنبال حاشیه‌سازی است، اشاره و تاکید کرد: نباید فراموش کرد روزی دشمن در این نظام تا جایی نفوذ کرده بود که وزیر، وکیل و مدیر سازمانی ضدانقلاب بودند و امروز در خارج کشور هستند.

وی جمهوری اسلامی را ثمره مقاومت خواند و تصریح کرد: اگر حرکت انقلابی نبود در دنیا جریان مقاومت رخ نمی‌داد، امروز دشمن در دورترین نقاط دنیا نگرانی دارد که این جریان مقاومت گسترش پیدا کند.

امام جمعه قوچان گلایه ای جدی نسبت به عدم حضور برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در نماز جمعه و نماز جماعت مساجد داشت و در این باره اظهار داشت: این‌یک مطالبه مردمی است که چرا مسؤولان در این محیط‌ها حضور پیدا نمی‌کنند، مدیران نیز باید پاسخگوی این عدم حضور به مردم باشند.

جمهوری اسلامی مد کشاورزان گندم تأمین مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر