کد خبر: 790116 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد از حضور هنرمندان تایبادی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران خبر داد.

عبدالرحیم تاج‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: این نمایشگاه همزمان با سراسر کشور در محل نمایشگاه دائمی مشهد از فردا دایر و تا 7 مردادماه ادامه دارد.

وی افزود: از چند هفته گذشته فراخوانی جهت حضور هنرمندان صنایع دستی شهرستان تایباد در این نمایشگاه انجام شده و هنرمندان از روستاهای‌هدف مانند فرمان آباد،جوزقان، پشته، ایله و... هنرهای دستی و سنتی خود را برای ارائه در نمایشگاه به این اداره تحویل دادند از میان آثار ارسال شده برگزیده‌ها انتخاب و برای حضور در نمایشگاه آماده شد.

تاج‌محمدی تصریح کرد: سه بانوی هنرمند از شهر تایباد برای حضور در غرفه صنایع دستی این شهرستان انتخاب شدند که از فردا در محل نمایشگاه حضور خواهند داشت و نماینده بانوان توانمند این خطه مرزی برای معرفی آثار هنری‌شان به سراسر کشور هستند.

وی با اشاره به مهمترین آثار هنری ارائه شده در نمایشگاه مطرح کرد: مهمترین آثار هنری که معرف این شهرستان است شامل فرت‌بافی، رودوزی، سرمه دوزی، طراحی بر روی سفال و سرامیک از فردا به مدت چهار روز به عرصه نمایش گذاشته خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد گفت: در این نمایشگاه 30 استان و 28 شهرستان خراسان رضوی در قالب 188 غرفه حضور دارند. همچنین 250 شرکت فعال در حوزه صنایع دستی نیز در این نمایشگاه حاضر خواهند شد.

ایران صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه بین المللی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر