کد خبر: 790077 A

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای رونق تولید، دست در دست تولیدکنندگان، بخش خصوصی بگذارد و به آنها اعتماد کند و در مقابل آنها نیز به دولت اعتماد کنند تا اقتصاد و تولید رونق یابد.

به گزارش ایلنا، شهاب الدین بی مقدار، در خصوص اقداماتی که برای رفع موانع تولید ورونق صادرات انجام داده است، اظهار کرد: بنده اولین نماینده‌ای بودم که در سال ۹۷ به مصوبه شورای سران مبنی بر حذف ماده ۱۳ قانون صادرات و واردات و جایگزینی پیمان ارزی، اعتراض کردم. به طور جدی این مسئله را پیگیری و به بانک مرکزی، وزارت صمت و اقتصاد نامه ارسال کردم، البته هنوز پاسخی نگرفتم و گویی  وزیر اقتصاد در دسترس نیست.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که از داخل کشور سد راه واحدهای تولیدی می شود همچون برخی بخشنامه‌ها، از تحریم های ترامپ بدتر است، تصریح کرد: با چنین وضعیت و مشکلات موجود در بخش تولید، بسیاری از صادرکنندگان و تولیدکنندگان عطایش را به لقای آن می بخشند و دست از تلاش برمی‌دارند.

وی افزود: دولت باید برای رونق تولید، دست در دست تولیدکنندگان بخش خصوصی بگذارد و به آنها اعتماد کند و و در مقابل نیز آنها به دولت اعتماد کنند تا اقتصاد و تولید رونق یابد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید راه برای تولیدکنندگان و صنعتگران در چنین شرایط بد تحریم ها هموار شود، اعلام کرد: سختگیری های بانک مرکزی در خصوص نقدینگی و بخش نامه های بانک مرکزی سد راهی برای افزایش صادرات محصولات تولیدکنندگان است که باید با رفع این موانع بستری برای رونق تولید فراهم کنیم.

اقتصاد بخش خصوصی دولت مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر