کد خبر: 789898 A

در پی انتشار لیست مسئولان دوتابعیتی از سوی مجلس؛

دو تن از مسئولان استان قزوین دو تابعیتی بودن خود را که کریمی قدوسی در لیست دوتابعیتی‌ها به آنها اشاره کرده، را تکذیب کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، در پی انتشار فهرستی از سوی کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی که اسامی افراد دارای تابعیت مضاعف یا اقامت در آن ذکر شده است، اسم مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیارهای کشور و همچنین علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین به چشم  می خورد که این دو مسئول شائبه دوتابعیتى بودن خود را رد کرده و اذعان کردند تابعیتی به جز ایران ندارند.

مسعود نصرتى  گفت: نفس عمل صورت گرفته در مجلس و شناسایی چنین افرادى برای  شفاف‌سازى امور کار درستی است؛ اما من نه تنها تابعیت و اقامت کشور دیگرى را ندارم، بلکه هیچ اقدامى هم در این باره نکرده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: انگیزه‌اى براى گرفتن تابعیت کشور دیگر نداشته و همانطور که در فهرست منتشر شده آمده، مجلس از کلمه "احتمال" استفاده کرده است که این ظن و احتمال را به طور کامل تکذیب می‌کنم.

علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین، دوتابعیتی بودن خود را از اساس تکذیب کرد و افزود: فقط یک تابعیت دارم و آن هم تابعیت ایرانی است.

به گزارش ایلنا، جواد کریمی قدوسی (زادهٔ ۱۳۴۴ مشهد) سیاستمدار، هم‌اکنون در دوره دهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندهٔ مشهد در مجلس حضور دارد.

 وی پیشتر در دورهٔ هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده مشهد بود. کریمی قدوسی دارای گرایش اصول‌گرایی است و از اعضای جبهه پایداری به‌ شمار می‌آید.

 

استان قزوین ایران صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر